آموزش باز و بسته کردن ۰ و ۰۰ تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES-TEM

آموزش باز و بسته کردن ۰ و ۰۰ ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

بازم مثل همیشه یه راست میریم سر اصل مطلب،اما قبلش یه چیزی ،اینکه این مقاله اصولا برای مدیران نوشته شده تا کنترل روی داخلی های حوضه خودشون داشته باشند هم از نظر باز بودن ۰ و ۰۰ داخلی ها و هم از نظر محدودیت تایمر داخلی ها ،پس اولا به مدیران پیشنهاد میکنیم حتما کد سیستم سانترال خودشون رو از حالت پیش فرض ۱۲۳۴ به یک رمز دیگه تغییر دهند (که نحوه این کار هم در آخر همین مقاله خواهد آمد)،و از کارمندان هم تقاضا داریم اگر به این مقاله دست رسی پیدا کردند …..(در دیزی باز است ….)

آخر هم اینکه در این مقاله رمز سانترال شما به شکل پیش فرض ۱۲۳۴ در نظر گرفته شده باید آن را مطابق رمز خودتون تغییر دهید و دیگه اینکه این برنامه ها حتما باید از تلفن سانترال داخلی ۱۰۱ اجرا بشن .حالا اصل مطلب.

آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۳۰۲ : مربوط به تعریف کردن برای بستن ۰۰ خط شهری برای خطوط داخلی سانترال می باشد.

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  ********:۰۱ ظاهر می شود که شما باید دو بار ۰۰ را وارد کرده و در آخر دکمه STORE را بزنید

نکته : شما با این کار برای کلاس ۲ را برای دو صفر بستن تعریف می کنید یعنی اگر در کد ۶۰۱ که در پایین نحوه فعال کردنش را خواهیم گفت کلاسی  را برای عدد ۲ بگذارید ۰۰ دستگاه سانترال برای داخلی های مرود نظر بسته می شود و داخلی ها نمی توانند از ۰۰ آن استفاده کنند.

———————————————————————————————————————————————————————-

آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۳۰۳ : مربوط به تعریف کردن برای بستن ۰ خط شهری برای خطوط داخلی سانترال می باشد.

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  ********:۰۱ ظاهر می شود که شما باید یک بار ۰ را وارد کرده و در آخر دکمه STORE را بزنید.

نکته : شما برای کلاس ۳ یک صفر ۰ را تعریف می کنید یعنی اگر در کد ۶۰۱ که در پایین نحوه فعال کردنش را خواهیم گفت  عدد ۳ بگذارید هم ۰ و هم ۰۰ دستگاه سانترال برای داخلی ها بسته می شود و فقط داخلی مورد نظر خطهای مرکز شهر را می تواند شماره گیری کند.

————————————————————————————————————————————————-

آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۶۰۱ : مربوط به کلاس گذاشتن داخلی برای تعریف کردن ۰ و ۰۰ می باشد .

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  #۰۱ : cos-1 ظاهر می شود اگر در cos-1 باشد یعنی هم ۰ و هم ۰۰ دستگاهتان باز می باشد، اگر عدد ۲ را بزنید cos-2 شود یعنی ۰۰ دستگاه بسته و فقط ۰ باز است و اگر در cos-3 بگذارید یعنی هم ۰۰ و هم ۰ دستگاه را برای داخلی مورد نظر بسته اید و داخلی مورد نظر می توانید داخل شهر را شماره گیری نمایید هر گزینه ای را انتخاب می کنید حتما در آخر دکمه STORE را بزنید.این برای داخلی ۱(۱۰۱) بود،برای رفتن به داخلی های بعدی از دکمه SP-Phone استفاده کنید.

نکته : اگر می خواهید داخل شهر را هم نتوان گرفت و فقط داخلی به داخلی صحبت کنند باید در کد ۴۰۵ آمده در این صفحه کلا امتیاز خط شهری را برای داخلی مورد نظر Disable کنید.

—————————————————————————————————————————————————آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۲۱۲ : مربوط به تایمر گذاشتن برای داخلی می باشد.(محدود کردن زمان مکالمه تلفن های داخلی به شکل دلخواه)

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  Time : 10 min  ظاهر می شود شما می توانید به صورت دلخواه زمان مکاله داخلی را کم یا زیاد کنید و در آخر دکمه STORE را بزنید.

——————————————————————————————————————————————————آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۶۱۳ : برای فعال کردن تایمر داخلی می باشد.

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  ۰۱#:Disable  ظاهر می شود  شما با زدن دکمه  Auto ANS و Enable  کردن آن می توانید تایمر داخلی مورد نظر را فعال کرده و برای رفتن به داخلی دیگر یک بار SP-Phone را می زنیم و در آخر هر فعال یا غیر فعال کردن دکمه STORE را می زنیم.

 

—————————————————————————————————————————————————————-

آموزش باز و بسته کردن 0 و 00 ،تایمر داخلی ها و تغییر رمز سانترال سری TES/TEM

کد ۰۰۲ : برای تغییر رمز عبور سیستم password

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  Password:1234  ظاهر می شود. شما می توانید در این مرحله رمز خود را تا هفت رقم  وارد کنید و در آخر دکمه STORE را وارد نمایید.

 

منبع ک http://orino.ir/how-panasonic-pbx-phone-0-and-00-are-opened-or-closed