کالاسودا – این روزها یکی از ملزومات اصلی خانه‌ها و محل کار استفاده از دوربین است تا بتوانند امنیت آنها را تأمین کنند. ولی معمولاً دوربین‌های در جاهایی قرار می‌گیرند که در دید هستند و سارقان می‌توانند با پوشاندن دوربین یا از کار انداختن آن براحتی کار سرقت خود را انجام دهند.برای جلوگیری از این کار به تازگی دوربین مخفی راهی بازار شده است که کمتر کسی می‌تواند حدس بزند که در کجای خانه یا محیط کار قرار گرفته است.

 

به گزارش کالاسودا به نقل از ایران آنلاین، این دوربین مخفی در شارژر یو‌اس‌بی (USB) دیواری جاسازی شده است که  Liza camera USB Wall Plug  نام دارد. این دوربین براحتی می‌تواند امنیت داخل خانه و محیط اطراف آن را تأمین کند. کافی است این دوربین مخفی امنیتی به پریز برق وصل شود تا از هر جنبده‌ای در خانه، محل کار و یا محیط اطراف خانه فیلمبرداری کند.

 

مشخصات Liza camera

Liza camera   براحتی قابل استفاده است. به وای‌فای متصل می‌شود از این رو می‌توان از طریق تلفن همراه، رایانه و تبلت آن را کنترل کرد. این دوربین  دارای دید شب بوده و قادر است در شب نیز از هر آنچه حرکت می‌کند، فیلمبرداری کند. فیلم HD آن روی کارت میکرو با ظرفیت ۳۲ گیگ ضبط می‌شود. این دستگاه که بسیار کوچک و سبک است در برابر دمای بالا و رطوبت مقاوم است.

 

Liza camera می توان از طریق این برنامه ها کنترل کرد

 Liza camera با سیستم عامل‌های رایانه‌ای ویندوز و مک و با سیستم عامل تلفن همراه IOS7 و اندروید ۰۴ سازگار است و براحتی می‌توان از راه دور از طریق تلفن همراه، تبلت و رایانه نیز آن را کنترل کرد.

 

کاربردهای Liza camera

البته باید گفت به جز فیلمبرداری و حفظ امنیت خانه یا محل کار از این شارژر می‌‌توان برای  شارژ دستگاه‌هایی مانند تلفن همراه و… نیز استفاده کرد و اینکه امکان پخش موسیقی و خاموش کردن دستگاه‌ها از راه دور را دارد.

 

این دستگاه کوچک اکنون با ۵۰ دلار در امریکا و کشورهای همسایه آن به فروش می‌رسد.