دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن از جمله سیستم های اعلام سرقت است که عملکرد مخصوص به خود را دارد عملکرد این سیستم اعلام سرقت به صورتی است که با تشخیص حرکت در محیط می تواند پیغام را توسط سنسورها یا چشمی ها به پنل اصلی منتقل کند و پنل اصلی نیز این پیغام را به صورت های مختلف می تواند به مخاطبین یا افراد سازمان اعلام کند.

معمولا سنسورها و چشمی ها را در محل هایی مانند ورودی درب سازمانها و روبه پنجره ها و سایر محل هایی که امکان ورود غیر قانونی در زمان تعطیلی سازمان و جود دارد نصب میکنند تا بلافاصله بعد از تشخیص حرکت در هرکدام از محل های یاد شده سیستم اعلام سرقت را فعال کنند.

دزدگیر ,دزدگیر اماکن,دزدگیر منزل,دزدگیر بانک,دزدگیر پارادکس,دزدگیر کلاسیک,,

 

پیغامی که از طرف چشمی ها به پنل مرکزی دزدگیر اماکن ارسال می شود می تواند به صورت آلارم در محیط پخش شود و یا پنل می تواند خروجی رله ای را به صورت اتوماتیک فعال کند

و یا با افراد و صاحبان سازمانی که در آن خطر سرقت ایجاد شده تماس حاصل کند این تماس می تواند به صورت پیامک برای آنها ارسال شده یا به صورت تماس صوتی باشد.

دزدگیر اماکن ابزار بسیار مفید برای حفاظت از منازل و سازمانها می باشد بطوری که استقبال گسترده از این سیستم باعث شده که از زمان معرفی این سیستم روندی صعودی داشته باشد و روز به روز سیتم های مجهزتری توسط تولید کنندگان این ابزارها به مشتریان معرفی شود.

دزدگیر اماکن به قدری تاثیر گذار در جلوگیری از سرقت در ساختمان ها و سازمانها بوده که دیگر کمتر ساختمان و سازمانی را می توان یافت که از این سیستم بهره نبرد و این امر نیز باعث شده تا حتی اتحادیه های تمام صنف های فروشگاهها و مغازه ها استفاده از دزدگیر اماکن را امری اجباری کنند.

 

برخی قابلیت های جدید دزدگیر های اماکن عبارت اند از :

  1. کنترل ۱ تا ۳ وسیله برقی
  2. باز کردن درب توسط ریموت و تماس
  3. اعلام قطع و وصل برق از طریق تماس و پیامک
  4. تفکیک پذیری ( کنترل ۳ منطقه بصورت کاملا مجزا) لازم به ذکر است بطور مثال در این حالت میتوان برای سه مغازه یک دستگاه مرکزی استفاده نمود
  5. تعریف زون حریق و سرقت
  6. ساپورت چشم ها و بیم های راداری
  7. اعلان هشدار درصورت قطع یا خرابی بلندگوهای بیرونی
  8. و……
AKA
AKA
علیرضا یاریان کارشناس ارشد الکترونیک هستم، از سال 87 در زمینه تجهیزات امنیتی فعالیت مستمر داشته و از سال 90 با تاسیس شرکت ایمن سازان زاگرس با نام تجاری ojo در استان لرستان فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمودم