E، کاهش هزینه ها و مصرف ، افزایش بازدهی POE مخفف کلمه Power Over Ethernet و به معنی “تغذیه از طریق شبکه” ، تکنولوژی است که در صنعت نظارت تصویری به کار آمده وکاربرد آن رفته رفته رو به افزایش است.

POE، کاهش هزینه ها و مصرف ، افزایش بازدهی

::  29 ارديبهشت 1394  ::

 

 

:: ::

 


POE، کاهش هزینه ها و مصرف ، افزایش بازدهیPOE مخفف کلمه Power Over Ethernet و به معنی “تغذیه از طریق شبکه” ، تکنولوژی است که در صنعت نظارت تصویری به کار آمده وکاربرد آن رفته رفته رو به افزایش است.

یکی از عواملی که منجر به افزایش استفاده از این تکنولوژی شده است قابل اعتماد بودن آن به هنگامی است که برق محلی قطع می شود و این دستگاه به عنوان یک منبع تغذیه Backup مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه هایی که از طریق POE تغذیه می شوند، به کابل کشی کم تری نسبت به AC نیاز دارند، بنابراین نصب و جابه جایی آنها راحت ترصورت می گیرد.علاوه بر این استفاده از کابل های کم تر ظاهر مرتب و تمیز تری را ارائه می دهد .با استفاده از آداپتور POE، دیگر نیازی به پریز AC نداریم که خود هزینه های اضافی از جمله متخصص برق و دیگر هزینه ها را کاهش می دهد .

همچنین POE ، دسترسی راحت تر به جاهایی که کمبود فضا برای تجهیزات مانند دیوارهای اضافه و یا سقف های داخلی وجود دارد را راحت تر می سازد.در این مکان ها ممکن است پریز AC وجود نداشته باشد اما نیاز به برق باشد بنابراین POE، نیاز به کابل کشی با ولتاژ بالا را کاهش می دهد.

POE توانسته است کنترل بیش تری را روی شبکه اعمال نماید در این صورت صاحب یک کسب و کار کوچک می تواند محاسبات مصرف برق خود را برای تمام دستگاه های POE از طریق سوئیچ ها انجام دهد.

در صورت وجود یک سیستم یکپارچه و استفاده ازPOE می توان انرژی لازم را تامین نمود و حتی هزینه را تاحد چشمگیری کاهش داد.

با قدرت گیری روزافزون شبکه ، دستگاه های مورد استفاده کم تر انرژی و برق مصرف نموده و بهره وری بیش تری را ارائه می دهندو POE این امر را به اثبات رسانده است.

از طرف دیگر شما با استفاده از سوئیچ های POE برای تغذیه دوربین به طور ناخودآگاه یک سیستم تغذیه یکپارچه ایجاد کرده اید. در صورتی که بخواهید دوربین ها را با UPS تغذیه کنید تنها کافیست تغذیه سوئیچ ها را UPS خود متصل کنید.

UPS ها زمانی که برق قطع می شوند بسیار کاربردی ومهم هستند ودر طول مدت زمانی که برق قطع شده است فعالیت شرکت با استفاده از این UPS ها ادامه دارد این دستگاه ها با استفاده از POE ، بیش تر کار می کنند و برق را به سرور می رسانند و این اطمینان را ایجاد می کنند که برق وجود دارد و کل سیستم در حال کار است .این سیستم دربرخی صنایع از جمله مخابرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آنچه که POE را متمایز می سازد این است که POE فراتر از یک منبع تغذیه صرف عمل کرده و مزایای زیادی را برای شرکت های بزرگ و کوچک از نظر هزینه و مصرف انرژی ایجاد میکند.

اگر بخواهیم مزایایی POE را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

· استفاده از کابل داده (cat5) برای انتقال داده و برق

· کاهش هزینه های کابل کشی و تجهیزات (برقی)

· نصب آسان و ایمن بدون وجود خطر نوسانات ولتاژ وبرق

· استفاده از cat5 که ارزان ترو رایج تر است

· انتقال سریع تر داده توسطcat5

· عدم وجود نگرانی در ارتباط با استانداردهای AC محلی

· توزیع مناسب برق و عدم نیاز به نصب در نزدیکی منبع برق

در صنعت WiFi نیز ، بزرگ ترین مزیت POE نصب ریموت یا تجهیزات بیرونی بدون نیاز به اتصال برق AC است.

مزایایی که POE در سیستم های تحت شبکه ایجاد نموده است ،موجب گشته که نصابان سیستم های نظارت تصویری ، مصرف کننده های نهایی و تامین کنندگان آن را به منظور کاهش هزینه هاو مصرف انرژی کم تر به کار ببرند.محصولات تحت شبکه نظارت تصویری نیز اکنون از این تکنولوژی بهره مند بوده و POE یک قابلیت یا تکنولوژی مهم برای آنها تلقی می شود .