تلفن IP - تلفن تحت شبكه - ip phone

IP PHONE


با شکل گیری فناوری های نوین ارتباطی و تجاری شدن نسل جدید سامانه های تلفنی، دستگاه های سانترال IP به واسطه امکانات منحصر به فردی که دارند به صورت تدریجی جایگزین سانترال های سنتی می شوند. به همین واسطه تلفن های سانترال نسل جدید با پشتیبانی از پروتکل IP و در قالب تلفن های تحت شبکه تولید می گردند.

تلفن IP بر اساس تعداد داخلی، کلید های قابل برنامه ریزی، صفحه نمایش، قابلیت VIDEO CALL و امکاناتی دیگر طبقه بندی می شود. عمدتا تلفن های شبکه با یک خط داخلی در زمره تلفن های کارمندی، تلفن های ip با دو یا سه داخلی در زمره گوشی تلفن های کارشناسی و تلفن هایی که بیش از سه داخلی، صفحه نمایش بزرگ و کلیدهای قابل برنامه ریزی متعدد را دارا می باشند، در زمره تلفن های تحت شبکه مدیریتی به شمار می روند.

تلفن های تحت شبکه بر اساس پروتکل های مختلفی تولید و عرضه میگردند. پروتکل های مانند SIP ،H323 ،MGCP پروتکل ها یی استانداردی در این حوزه می باشند. پروتکل sip یکی از محبوب ترین پروتکل ها در حوزه voip بوده که اکثر مرکزتلفن ها از آن پشتیبانی میکنند. پس اگر در زمان تهیه تلفن ip، تلفنی با پروتکل sip انتخاب کنیم این گوشی را روی غالب سانترال های شبکه می توانیم استفاده نماییم.

تفاوت عمده راه اندازی تلفن شبکه با گوشی های سانترال سنتی در محل انجام تنظیمات می باشد. در تلفن سانترال تنظیمات داخلی روی کارت و یا مرکزتلفن انجام می پذیرفت در حالی که تنظیمات داخلی در تلفن ip روی خود گوشی انجام می پذیرد. این موضوع سهولت زیادی را برای جابه جایی به دنبال دارد. کاربر می تواند گوشی خود را به هر پورت متصل به شبکه، وصل نماید و همان داخلی قبلی را بدون نیاز به تنظیمات توسط کارشناسان، داشته باشد.

در ادامه محصولات متنوع برندهای مختلف تولید کننده تلفن Ip را در رده های کارمندی، کارشناسی، منشی و مدیریتی می توانید مشاهده و انتخاب نمایید. در صورت تمایل جهت خرید آنلاین تلفن تحت شبکه منوی فروشگاه آنلاین مراجعه نمایید.