چه نوع تلفن سانترال نیاز داریم ؟ قسمت اول

سلام عرض ادب و احترام
میخوام چند تا سوال از شما بپرسم :
1- ممکنه تا حالا براتون پیش اومده باشه که چطور میشه وقتی بیرون شرکت هستی شماره داخلی شرکت را روی موبایل داشته باشی و اگه با موبایلت هم زنگ زدی شماره شرکت بیافته یعنی در هر حال شما تلفن داخلی رو همراه داشته باشی ؟ سراغ چه روشهایی رفتین ؟ چقدر باید هزینه کنید برای این کار؟


2-تازگیها برای خرید خط تلفن به مخابرات مراجعه کردین؟
شنیدین مخابرات در بعضی جاها دیگه اصلا خط تلفن نمیده و فقط سیپ ترانک میده ؟
خوب پس تکلیف سانترال شرکت چی میشه ؟
تو برندهای که در ایران بیشترین فروش رو داشته همین پاناسونیک رو عرض میکنم دستگاهای انالوگ مثل TES - TEM -TEA - TEB دیگه قابل استفاده نیست یا اینکه علاوه بر مبلغ سانترال نیاز به مبدلهایی جهت تبدیل SIP به خط شهری هست ، یا باید دستگاه NS500 رو خرید و بعد هم کارت VOIP و بعد هم لایسنز با چه هزینه ای؟


3- آیا تا به حال پیش اومده براتون که بخواین مکالمات شرکت رو ضبط کنید ؟
در حال حاضر دستگاههای اکسترنالی هست که خطوط شهری رو با سانترال پاناسونیک  به صورت موازی وصل میکنند و به یک کامپیوتر هم نیاز دارن که مکالمات ضبط شه و قابل تحلیل و بررسی باشه اولا این روش هزینه خیلی زیادی داره و استیبل نیست دوما اگه مکالمات داخلی ها رو خواستیم و داخلی ما از گوشی دیجیتال و یا ایپی استفاده میکرد تکلیف چیه؟
بابت هر خطی که قراره ضبط بشه چقدر باید هزینه داد اگه کل داخلی و شهری لازم بود چه عددی میشه؟ چه کامپیوتری جهت پردازش لازم هست ؟
آیا میشه رایگان مکالمات رو ضبط کرد؟


4- در شرکت ما کابل کشی شبکه وجود دارد و کامپیوترها شبکه هستند آیا میشه هزینه کابل کشی برای سانترال پرداخت نکرد ؟ در صورت جابجایی بدون هیچ هزینه ای خودمان داخلی رو جابجا کنیم؟


5- در شرکت ما همه کامپیوتر دارند و یا حتی موبایل اندروید و یا IOS  آیا میشه ما اصلا تلفن برای یوزرها نخریم و کلی از هزینه های شرکت را کم کنیم  ؟ ولی همه امکانات داخلی رو حتی بصورت بی سیم داشته باشیم ؟

6- اگه لازم به گزارشگیری از مکالمات انجام شده  در شرکت باشد و بتوان آنها را فیلتر و بر اساس ساعت تاریخ و خط داخلی ..... گزارش گرفت چه باید کرد ؟
در سانترال پاناسونیک از طریق کابل RS232 و یا LAN و با استفاده از نرم افزارهای خاص و البته یم کامپیوتر امکان پذیر میباشد ولی با چه هزینه ای ؟ آیا میشود با در نظر گرفتن قابلیت سرچ ..... این امکان رایگان باشد ؟

7-آیا امکان صندوق صوتی و اپراتور گویا هم وجود دارد ؟ در سانترال پاناسونیک جهت صندوق صوتی رو مراکز تا TDE با نصب سیستم پردازش صوت TV50 - TVM200 این امکان پذیر بود و در سانترال NS500 با نصب یک کارت انجام میشود ولی در مورد NS500  و TVM50 محدودیت در تعداد کانال همزمان و تعداد صندوق صوتی و مدت زمان رکورد صدا وجو دارد و علارقم اینکه هزینه زیادی هم باید پرداخت شود .
چطور میشود این امکانات را رایگان داشت ؟


این سوالات ادامه دارد و در بخش بعدی به آن می پردازیم.