POE چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

POE ( پی او ای) چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

Power Over Ethernet یا POE ، مکانیزم استاندارد IEEE 802.3af است که وظیفه ارسال برق بر روی کابل شبکه CAT5  و CAT6 را بر عهده دارد. در صورتی که شما دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera دارید، می‎توانید با استفاده از سوئیچ   PoE، آن‎ها را روشن کنید. علاوه بر این، در صورتی که سازمان شما دارای IP Phone و یا آنتن وایرلس است، می‎توانید برق این تجهیزات را نیز از طریق سوئیچ  PoEتامین کنید.

ارسال برق بر روی کابل شبکه با استفاده از PoE، اهمیت زیادی دارد. در آغاز باعث تمیزتر شدن کار می‎شود. بجای اینکه به     IP Phone  ها یا  IP Camera، دو کابل متصل شده باشد (یکی برای دیتا و دیگری برای برق آداپتور)، فقط یک کابل شبکه متصل خواهد شد. از طرفی، هنگامی که برق تجهیزات را از طریق PoE تامین می‎کنید، کافیست سوئیچ PoE را به UPS متصل کنید تا در صورت قطع برق، IP Phone ها و دوربین‎ها، خاموش نشوند. در غیر این صورت، باید ساختمان را برای  UPS، کابل کشی نمائید.

به تصویر زیر دقت کنید:

پی او ای - سیسکو - کاتالیست - کاربرد POE - Cisco - catalyst - POE - شبکه - سوئیچ - سویچ - روتر - Swich - router -

 

همانگونه که در تصویر مشاهده می‎کنید، ظاهر سوئیچ PoE، همانند سوئیچ معمولی می‎باشد و تن‎ها از مشخصات سوئیچ می‎توان متوجه قابلیت PoE آن شد. پورت های سویچ PoE امکان ارسال جریان برق بر روی کابل شبکه را دارند. بنابراین زمانی که Device  ای را به این سوئیچ متصل می‎کنید، در صورتی که نیاز به دریافت جریان برق داشته باشد، سوئیچ جریان برق را بر روی کابل شبکه ارسال می‎کند.