استاندارد POE چیست؟

استاندارد POE چیست؟

استاندارد POE چیست؟

استاندارد POE چیست؟

(Power Over Ethernet) PoE   تکنولوژی است که امکان انتقال برق را روی کابل های شبکه امکان پذیر می سازد.  به عنوان مثال دوربین های تحت شبکه (IP Camera) در هنگام نصب به دو اتصال نیازمند هستند. اولا یک اتصال شبکه ، برای انتقال داده ی تصاویر به منظور ضبط ویدیو و ابزار های نمایش و دوما یک اتصال برق، برای تامین  قدرت الکتریکی ای که دوربین نیاز دارد. حال اگر دوربین با استاندارهای POE سازگار باشد، فقط نیازمند به اتصال شبکه می باشد، زیرا برق خود را از کابل شبکه دریافت می کند.

 (Power Over Ethernet) PoE

چرا از استانداردهای  PoE استفاده می کنیم؟

مزایای استفاده از استانداردهای  PoE به شرح زیر می باشد:

 • ذخیره کردن زمان و هزینه: کاهش زمان و هزینه های کابل کشی برق. با توجه به اینکه استانداردPoE در هر محلی می تواند قرار داده شود، این فناوری اجازه می دهد که تجهیزات شبکه بر روی سقف ها یا دیوارهایی که دسترسی به پریز های برق به آسانی امکان پذیر نمی باشد نصب شوند.
 • انعطاف پذیری: بدون محدود شدن به وجود منبع برق، وسیله هایی مانند دوربین های IP  و اکسس پوینت های بی سیم، IP-phon می توانند در هر محلی که مورد نیاز است  و کابل کشی شبکه وجود دارد قرار داده شوند.
 • ایمنی : تامین برق PoE هوشمند می باشد و به گونه ای طراحی شده اند که تجهیزات شبکه را از نوسانات برق (over load and under powering) و یا کابل کشی برق غیر استاندارد محافظت می کند.
 • قابلیت اطمینان : بجای اینکه برق مورد نیاز تجهیزات موجود توسط تعداد زیادی آداپتور تامین گردد، متوسط استانداردهای PoE از یک منبع تغذیه متمرکز و واحد که سازگار با استانداردهای جهانی می باشد تامین می شود. همچنین می توان توسط یک منبع تغذیه اضطراری به عنوان منبع پشتیبان استفاده کرد و تجهیزات را برای خارج کردن از مدار شبکه و یا راه اندازی مجدد از راه دور کنترل نمود.
 • مقیاس پذیری: قدرت و امکاناتی که در شبکه در اختیار شما قرار داده می شود به گونه ای است که نصب، راه اندازی و گسترش شبکه ارتباطی شما بسیار ساده و موثر امکان پذیر شود.

 

کاربردهای PoE

PoE کاربرد های بسیاری دارد، اما سه حیطه اصلی و کاربردی آن عبارت است از:

 • دوربین های تحت شبکه (Power Over Ethernet) PoE IP (IP-camera)
 • اکسس پوینت های وایرلس (wifi)
 • تلفن های تحت شبکه (VOIP)

 

 

مجهز کردن شبکه به استاندارد PoE

برای مجهز کردن شبکه به سیستم  PoE دو راهکار به شرح زیر وجود دارند

 • سوئیچ شبکه PoE: سویئچ PoE به سویئچ شبکه ای گفته می شود که به صورت پیش فرض poe injector  درون آن تعبیه شده است. بقیه ی تجهیزات تحت شبکه به صورت معمولی  به سوئیچ متصل می شود و سویئچ مشخص می کند که آیا آنها با PoE  سازگار هستند یا نه، سپس برق مورد نیاز را به صورت اتوماتیک فراهم می کند. سویئچ های PoE میتوانند برای هر وسیله ای مناسب باشند و مورد استفاده قرار گیرند. این سویئچ ها از رده غیر مدیریتی، کم هزینه، با تعداد پورت کم  تا سوئیچ های مدیریتی، رک مونت با تعداد پورتهای بالا قابل استفاده و موجود می باشند.
 • اینجکتورهای پی او ای) PoE injector (: منبع تغذیه ی POE یا به عبارتی POE Injector یک سخت افزارمی باشد که با ورود کابل شبکه به دستگاه ، خروجی آن را به صورت POE صادر می کند. اینجکتور PoE  میتواند برای شبکه های محلی( LANs  )ای که نیازمند به PoE است، استفاده  شود.زمانی PoE injector  بجای سویئچ PoE در شبکه استفاده می شوند که تعداد محدود و معدودی پورت PoE در شبکه لازم باشد . به طور مثال شبکه ای که نیاز به یک یا حد اکثر 2 عدد پورت PoE  دارد منطقی نیست از سویئچ 5 یا 8 پورت PoE استفاده گردد و بهتر آن است از راه کار  PoE injectorاستفاده گردد. اینجکتور های PoE از واحدهای  رک مونت مولتی پورت تا single پورت های کم هزینه موجود هستند

استاندارد های IEEE معروف PoE در شبکه های کامپیوتری شامل دو استاندارد زیر هستند.

 • 3af:

15.4w   و minimum 44 V DC and 350 mA

 • 3at:

25.5 W

3-   PoE های خارج استاندارد های فوق در ولتاژ های 5 و 12 و 24 نیز در بازار (جهت بعضی از تجهیزات وایرلس outdoor یا سایر تجهیزات شبکه نیز) وجود دارد.