AXIS يک کمپاني IT است که راه حلهاي نظارت تصويري تحت شبکه را براي نصبهاي حرفه اي ارائه مي نمايد. اين کمپاني پيشرو در بازار جهاني محصولات تحت شبکه است که در پيشبرد تغيير سيستمهاي نظارتي آنالوگ به ديجيتال و گسترش آن نقش به سزايي ايفا مي کند. تمرکز محصولات و راه حلهاي ارائه شده توسط اين کمپاني، بر نظارتهاي امنيتي و کنترل از راه دور است. 
اين کمپاني سوئدي داراي 18 دفتر در کشورهاي مختلف جهان است که با شرکاي خود در بيش از 70 کشور جهان همکاري مي نمايد. اين کمپاني در سال 1984 تاسيس گرديد که نامش در فهرست Nordic List، Large Capو مبادلات IT به چشم مي خورد.
AXIS متخصص در ارائه راه حلهاي حرفه اي ویدئویی تحت شبکه براي استفاده هاي نظارتي و کنترل از راه دور است. محصولات ما دامنه وسيعي شامل دوبينهاي شبکه، ويدئو سرورها، نرم افزارهاي مديريت تصاوير و مجموعه کاملي از لوازم جانبي است.
از سال 1996 زمانيکه AXIS براي اولين بار دوربين شبکه براي ارتباط با شبکه IP را راه اندازي کرد، به عنوان پيشرو در در ارائه راه حلهاي نظارت تصويري بوده است. در حال حاضر اين کمپاني دامنه بسيار وسيعي از دوربينهاي شبکه و ويدئو سرورها را براي تعداد زيادي از کاربردها که مهمترين آنها نظارتي و کنترل از راه دور است، پيشنهاد مي کند. امروزه سهم AXIS در بازارهاي جهاني در برگيرنده دامنه وسيعي از راه حلهاي تصويري، ويدئو سرورها و سرورهايي است که چه در نصبهاي کوچک و چه در حرفه اي بکار مي روند.
چيپهاي ETRAX و ARTPEC در محصولات AXIS به عنوان يک core (هسته مرکزی) با معيارهای صنعتي درزمينه مديريت شبکه، ارتباطات و فشرده سازي تصوير ساخته می شود. اين تکنولوژي امکان نصب آسان و ارائه راه حلهاي جمع و جور و قدرتمند را فراهم مي آورد که بدين وسيله دستگاهها مي توانند ايمن و سريع به شبکه هاي بيسيم و با سیم متصل شوند.