معرفی انواع دزدگیر اماکن

معرفی انواع دزدگیر اماکن
انواع دزدگیر اماکن که در بازار موجود است با تنوع بالا و تکنولوژی های مختلف، باعث سردرگرمی بسیاری از خریداران سیستم امنیتی و دزدگیر اماکن شده است.

انواع دزدگیر اماکن که در بازار موجود است با تنوع بالا و تکنولوژی های مختلف، باعث سردرگرمی بسیاری از خریداران سیستم امنیتی و دزدگیر اماکن شده است. دزدگیر اماکن انواع مختلفی مانند سیم کارتی، بیسیم، آژیری و … دارد که باتوجه به استقبال مردم برای ایمن سازی اماکن ، فروش محصولات برندهای برتر دزدگیر اماکن مانند فایروال و پارادوکس روز به روز در حال افزایش است.

در صورت که نیاز به مشاوره و خرید یا نصب در زمینه تلفن سانترال و یا دوربین مدار بسته و یا سوئیچ شبکه را دارید لطفا با شمارهای 02188354375 و یا 09121988790 تماس بفرمایید.

انواع مختلف دزدگیر اماکن از نظر تکنولوژی ساخت، کاربرد و برند به طور کامل جهت آشنایی بیشتر در ادامه بیان شده است.

بخش های مختلف انواع دزدگیر اماکن

تجهیزات و سنسورهایی که دسترسی غیر مجاز و یا ورود غیر مجاز را تشخیص میدهند.
پنل مرکزی دزدگیر یا سانترال مرکزی دزدگیر که کلیه سنسورها و تجهیزات به آن متصل می‌باشند
منبع تغذیه پنل مرکزی و سنسورها
باطری یا یو پی اس برای مواقع ضروری
تجهیزات هشدار دهنده و ایجاد آلارم
تجهیزات تلفن کننده
انواع چشمی دزدگیر (سنسورهای موشن دیتکتور – سنسور تشخیص حرکت)، انواع شوک سنسور یا سنسورهای حساس به لرزش و کوبش و انواع مگنت بسته به نوع و کاربرد دزدگیر در سیستم ها استفاده میشوند ولی اکثر دزدگیرهای اماکن تمامی سنسور ها را دارا میباشند. دانستن این نکته ضروری است که دزدگیرهای نسل جدید دارای یک ارتباط دو طرفه با مالکین خود هستند یعنی علاوه بر هشدار دادن، دارای قابلیت فرمان پذیری نیز می‌باشند.

بخش های مختلف دزدگیر اماکن

 

انواع دزدگیر اماکن

همانطور که میدانید دزدگیر اماکن سیستمی است که به منظور شناسایی ورود افراد غیرمجاز به ساختمان یا سازمان طراحی شده است. بازار فروش دزدگیر منازل، دزدگیر اماکن تجاری، دزدگیر شرکت و … با توجه به افزایش سرقت ها در جامعه امروز دائما در حال افزایش میباشد. انواع دزدگیر اماکن و شناخت آنها برای خرید یا نصب دزدگیر از موضوعاتی است که همواره مشتریان به دنبال آن هستند. دزدگیر اماکن مانند هر محصول هوشمند دیگری انواع مختلفی دارد که شرکت های بزرگ اقدام به ساخت و گسترش آن کرده اند.

دسته بندی کلی انواع دزدگیر اماکن بر اساس تکنولوژی ساخت:
• دزدگیر اماکن ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی
• دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم با استفاده از خطوط تلفن ثابت
• انواع دزدگیر اماکن سیمکارتی
• انواع دزدگیر اماکن بی سیم
• انواع دزدگیر اماکن تحت شبکه

 

دزدگیر اماکن آژیری

این مدل از دزدگیرهای اماکن، قدیمی ترین و ساده ترین نوع دزدگیر می باشند که هیچگونه آلارم و هشدار راه دور ارسال نمیکنند. در این نوع دزدگیرها تنها آژیر به صدا درآمده توسط پنل دزدگیر نقش حفاظت از محیط را برعهده دارد. از آنجایی که سارقان به سادگی میتوانند آژیر این سیستم ها را از کار بیندازند، چنین سیستم هایی از امنیت بسیار پایینی برخوردار هستند. قبل از تصمیم برای خرید یک دزدگیر فقط آژیر زننده، بهتر است در مورد محله ای که در آن زندگی میکنید کمی فکر کنید. آیا در همسایگی شما کسی هست که همیشه مراقب باشد و بتواند به محض شنیدن آژیر، با پلیس تماس بگیرد؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است میتوانید از این مدل از انواع دزدگیر اماکن استفاده نمایید.

دزدگیر اماکن با سیستم آلارم از طریق خط ثابت تلفن

نسل پشیرفته تر نسبت به انواع دزدگیر اماکن آژیری، دزدگیر اماکن با سیستم آلارم با استفاده از خطوط تلفن است. در این نوع سیستم، دزدگیرها علاوه بر به صدا در آوردن آژیر و هشدار محلی برای فراری دادن سارقین، اقدام به تماس با شماره تلفن های ذخیره شده در تلفن کننده خط ثابت خود می نمودند. مشکل اساسی این مدل از انواع دزدگیر اماکن، سهولت قطع خطوط تلفن ثابت توسط سارقین بود. هنوز هم از انواع دزدگیر اماکن مبتنی بر الارم خطوط تلفن ثابت به دلیل ارزان قیمت بودن در بسیاری از منازل و اماکن استفاده میشود.

انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن سیم کارتی

از جدیدترین و به روز ترین سیستم های امنیتی ضدسرقت، دزدگیر اماکن سیم کارتی است. دزدگیر های سیم کارتی به دزدگیر هایی اطلاق میشود که در زمان اعلام خطر، دزدگیر مرکزی از طریق سیمکارت تعبیه شده داخل دستگاه شروع به ارسال SMS و یا تماس با شماره های ثبت شده در حافظه دستگاه مینماید. موارد استفاده از این نوع دزدگیر در منازل، دفاتر کار و مغازه هاست. دزدگیر اماکن سیم کارتی که یکی از انواع دزدگیر اماکن به شمار میرود از مهم ترین ارکان هوشمندسازی ساختمان نیز محسوب میشود. با پیشرفت تکنولوژی و ابداع سیم کارتهای تلفن های همراه، شرکت های سازنده دزدگیر اماکن راهکار دومی برای این اطلاع رسانی هنگام سرقت در نظر گرفتند. دزدگیرهای اماکن معمولی از خط تلفن ثابت شهری برای اطلاع رسانی استفاده میکنند که متاسفانه با قطع شدن خط تلفن امکان آژیر یا تماس با شماره ذخیره شده وجود ندارد.دزدگیر اماکن سیمکارتیدزدگیرهای اماکن سیم کارتی نسل پیشرفته تره دزدگیر اماکن معمولی هستند با قابلیت هایی نظیر ارسال SMS، اعلام قطع برق دزدگیر، اعلام اتمام باطری چشمی بیسیم متصل به پنل مرکزی دزدگیر، امکان فعال و غیر فعال کردن دزدگیر از طریق SMS و یا نرم افزار گوشی هوشمند و …


انواع دزدگیر اماکن بیسیم

همانطور که از نام این نوع از دزدگیر اماکن معلوم است، ارتباط وایرلس و یا بدون سیم بین پنل مرکزی و سنسور ها برقرار میشود. استفاده از چشمی های بی سیم به دلیل سهولت اجرای فرآیند نصب دزدگیر های اماکن با استقبال خوبی همراه شده است. طرز کار دزدگیر بیسیم که از انواع دزدگیر اماکن پرفروش به حساب میرود، به این صورت است که بلافاصله بعد از تشخیص ورود سوژه به محل سرقت با ارسال پالس های تحریک از چشمی به دزدگیر، فرمان آلارم و شماره گیری اضطراری صادر میشود. سنسورهای هشدار دزدگیر اماکن بی سیم، برای تغذیه از باتری استفاده می کنند و از طریق سیگنال های رادیویی با کنترل پنل ارتباط برقرار می کنند. دزدگیرهای اماکن بی سیم در دو نوع با فرکانس کاری ۳۱۵ مگاهرتز و ۴۳۳ مگاهرتز موجود هستند.انواع دزدگیر اماکن بیسیم

هرچند که سیستم های امنیتی بی سیم نسبت انواع دزدگیر اماکن عادی گرانتر هستند و برای سنسورها و کنترل پنل باید از باتری داخلی استفاده کرد، اما در سیستم های دزدگیر سیم دار باید برای نصب از سیم کشی استفاده کرد که ممکن است نیاز به صرف هزینه زیادی داشته باشد.


مزیت استفاده از دزدگیر اماکن بیسیم:

1- شکیل بودن وتمیزی کار نصب
2- کاهش هزینه های خرید سیم و اجرت سیم کشی
3- قابلیت نصب و توسعه در مکان جدید بعد از نقل مکان
4- امکانات امنیتی بالا
5- کنترل کامل سیستم از راه دور توسط گوشی

معایب استفاده از دزدگیر اماکن بی سیم:

1- سنسورهای بی سیم بی عیب نبوده و محدودیت هایی به همراه دارند
2- در محیط های پر تردد باتری بیشتری مصرف میکنند
3- هنگام نبودن ساکنین احتمال خاموش شدن چشم بیسیم وجود دارد
4- اختلال در عملکرد در موارد نادر به دلیل مشکلات مخابراتی و نویز های محیطی

دزدگیر اماکن تحت شبکه

 از دزدگیر های تحت شبکه برای تجمیع با سیستم های هوشمند ساختمانی استفاده میشود و امکان مدیریت و مانیتورینگ مجتمع از راه دور را برای کاربران فراهم می آورد. دزدگیر اماکن تحت شبکه کاربری مخصوصی دارند و معمولا در سازمان های بزرگ استفاده میشوند. در صورت تحریک هر سنسور و یا آلارم توسط افراد غیرمجاز گزارش دقیق رخداد ها از طریق ایمیل و یا سایت امنیتی به اطلاع مامورین کنترل میرسد در اینصورت کلیه تجهیزات با تخصیص آی پی مجزا، قابل کنترل هستند.

برند پارادوکس از تولید کنندگان مطرح تجهیزات حفاظتی و دزدگیر اماکن تحت شبکه است (انواع دزدگیر برند های کلاسیک ، فایروال و فایو استار فاقد چنین تجهیزاتی هستند)

انواع دزدگیر اماکن پارادوکس
 

انواع دزدگیر اماکن بر اساس مارک و شرکت سازنده

شرکت های پیشرو در جهت ساخت و توسعه انواع دزدگیر اماکن در ایران به توانسته اند بهترین مدل های دزدگیر اماکن را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند. در اینجا به معرفی برخی از برند های انواع دزدگیر اماکن میپردازیم که محبوبیت بیشتری در بین کاربران برخوردارند.

دزدگیر اماکن فایروال

شرکت فایروال به عنوان یکی از برترین تولیدکننده های سیستم های حفاظتی در ایران، با چندین دهه تجربه در زمینه تولید و توزیع انواع دزدگیر اماکن و دوربین های مداربسته فعالیت می نماید . این برند انواع دزدگیرهای اماکن خود را در سه مدل F6 بدون تلفن کننده، F7با تلفن کننده خط ثابت، F9 با تلفن کننده سیم کارتی و F10 سیمکارتی به همراه رله قطع و وصل جریان برق عرضه میکند.
مزیت هایی که دستگاه دزدگیر فایروال را نسبت به دیگر برند ها متمایز میکند عبارتند از: گارانتی 5 ساله، قابلیت ست کردن تجهیزات بیسیم (مانند چشم بیسیم ، دیتکتور، مگنت و آژیربیسیم)، دزدگیر اماکن فایروال F9 , F10 دارای 8 زون بیسیم و باسیم میباشند که در مقایسه دیگر برندها(4-5 زون) مناطق بیشتری را به صورت مستقیم پوشش میدهد. 

دزدگیر اماکن GMK

شرکت GMK یکی از تولیدکنندگان مطرح تجهیزات امنیتی خانگی وصنعتی در ایران میباشد که تاکنون مدل های مختلفی از این انواع دزدگیر اماکن را عرضه کرده است.

در این میان یکی از معروف ترین محصولات این کمپانی، دزدگیر اماکن GM910 است که ویژگی های مختلفی را برای افزایش امنیت مکان موردنظر فراهم می آورد.

مشخصات فنی دزدگیر اماکن GMK عبارتند از:
– کنترل کردن 3 منطقه مجزا با یک دستگاه (تلفن ، ریموت ، SMS ، اپلیکیشن موبایل)
– دارای امکان ثبت وقایع با 60 حافظه با قابلیت نمایش بر روی LCD
– گزارش ورود و خروج و اعلام قطع و وصل برق با تماس سخنگو یا SMS
– مجهز به سیستم حفاظت SP (در صورت قطع سیم بلندگو، تلفن کننده فعال می گردد)

دزدگیر سیم کارتی مشهد

دزدگیر اماکن پارادوکس

دزدگیر اماکن پارادوکس از بهترین انوع دزدگیر اماکن ساخت شرکت کانادا است که به نسبت دیگر دزدگیر ها قیمت بالایی دارد اما قابلیت های منحصر بفرد باعث تمایز آن از دزدگیرهای اماکن ایرانی شده است. از این نوع دزدگیر اماکن معمولا در سازمان ها یا شرکت های بزرگ با قابلیت تحت شبکه شدن استفاده میکنند. برخی از مشخصات فنی دزدگیر اماکن پارادوکس عبارتند از:
– دارای ۳۲ زون بیسیم و 2 زون باسیم (هر کدام از آنها می توانند بی سیم باشند)
– امکان تعریف ۳۲ کاربر با قابلیت کنترل سیستم از راه دور
– ارتقاء سیستم عامل از طریق ۳۰۷ USB و اتصال به اینترنت
– شماره تلفن های متعدد برای گزارش رویداد: ۳ نظارت، ۵ برای شماره گیری شخصی و ۱ برای پیجر

دزدگیر اماکن کلاسیک

شرکت الکترونیک کاران(سهامی خاص) که در سال 1362 تاسیس گردیده تولیدکننده انواع دزدگیر اماکن کلاسیک با استاندارد ISO9001:2015 است. دزدگیر اماکن کلاسیک که از پرفروش ترین های انواع دزدگیر اماکن محسوب میشود، دارای 4 زون می باشد که می توان به آن چشمی با سیم، مگنت و انواع سنسور های دزدگیر را وصل نمود. برخی از مشخصات فنی دزدگیر اماکن کلاسیک عبارتند از:
– امکان ست کردن 15 چشم یا مگنت بیسیم با قابلیت آدرس دهی
– ارسال گزارش اتفاقات با پیامک از طریق G1 ULTRA
– امکان استعلام وضعیت دستگاه و برق شهر از طریق پیامک
– برنامه موبایل جهت گوشی های Apple و Android

دزدگیر اماکن مارین

 1_۳ زون آدرس پذیر با قابلیت آدرس دهی. 2_ ۳۱ سنسور در هر زون.3_ ۴ تایمر مستقل با قابلیت برنامه‌ریزی بر اساس‌ روزهای هفته.4_ نام گذاری فارسی کلیه زون‌ها.5_ نرم افزار پیشرفته گوشی‌های هوشمند ‌با سیستم عامل Android و Ios(۲۰ دستگاه مختلف) .6_شنود صدای محیط(نامحدود) .7_ قابلیت دریافت میزان آنتن‌دهی سیستم با پیام کوتاه. 8_ قابلیت اتصال به کیپد خروجی .9_آژیر ۳۵ W داخلی و خارجی .از جمله دلایلی است که سبب تمایز آن از دیگر دستگاه‌های دزدگیر ها می شود. این محصول را می توانید با گارانتی ۲۶ ماهه سازگار از مهرا صنعت بخواهید

دزدگیر اماکن پارادوکس
silex دزدگیر اماکن
برند دزدگیر اماکن جی ام کا
دزدگیر اماکن کلاسیک

انواع دزدگیر اماکن ساخته شده توسط شرکت های دیگر مانند فایواستار، آنیک، سایلکس، گپ , مستر و مارین در بازار وجود دارند که معرفی آنها در این مقاله نمیگنجد پس  به شناخت معروف ترین انواع دزدگیر های اماکن از دیدگاه کاربران بسنده میکنیم.

..
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد