همه چیز راجب شرکت سیسکو و سرفصل های تدریس و آموزش زمان مطالعه : 25 دقیقه

همه چیز راجب شرکت سیسکو و سرفصل های تدریس و آموزش زمان مطالعه : 25 دقیقه
شرکت سیسکو یک کمپانی آمریکایی واقع در سانفرانسیسکو بوده که فعالیت اصلی آن تولید دیوایس های شبکه است ، برای نگهداری از قطعات شرکت سیسکو نیازمند آموزش و گواهی نامه های حساسی هستید و همچنین افرادی که شغل آن ها مدیریت شبکه سیسکو است درآمد بسیار بالایی دارند

کمپانی سیسکو

شرکت «سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) کمپانی آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه (Network) است که مرکز آن در شهر سن خوزه، کالیفرنیا در ناحیه مشهور به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این کمپانی محصولات وابسته به شبکه و ارتباطات را مدل سازی می کند و با سه نام تجاری گوناگون سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می رساند. در ابتدا، سیسکو تنها روترهای چند پروتکل تولید می کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت های عرضه دهنده خدمات شبکه می توان پیدا کرد. دید سیسکو این است «تغییر شیوه زندگی، کار، بازی و آموزش».

سیسکو

ccna security

در صورت که نیاز به مشاوره و خرید یا نصب در زمینه تلفن سانترال و یا دوربین مدار بسته و یا سوئیچ شبکه را دارید لطفا با شمارهای 02188354375 و یا 09121988790 تماس بفرمایید.

 

 شرکت سیسکو

کمپانی سیسکو هم اکنون با 51480 کارمند دارای نتیجه 28٫48 میلیارد دلار در سال 2006 و سود خالص 5٫58 میلیارد دلار می باشد. شعار جاری سیسکو این است:«به شبکه انسان خوش آمدید». کمپانی سیسکو در سال 2003 موفق به بدست آوردن جایزه ریاست جمهوری ران براون برای کیفیت عالی در روابط اعضا و جامعه گردید. معاون ارشد کنسرسیوم سیسکو یک ایرانی تبار به نام محسن معظمی است.

تاریخچه کمپانی سیسکو

لیونارد بوساک و سندی لرنر (دارای گواهینامه لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی که در مبحث کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می کردند، Cisco را در سال 1984 تأسیس کردند. بزاک نرم افزار روترهای چند پروتکل را که وسیله ویلیام یاگر (یک کارمند دیگر که کارش را سال ها قبل از بزاک شروع کرده بود) نوشته شده بود تکمیل کرد.
 
با وجود اینکه Cisco نخستین شرکتی نبود که Router(رهیاب) مدل سازی و تولید می کرد، اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل موفق تولید می کرد که اجازهٔ پیوند بین پروتکل های مختلف شبکه را می دهد. از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، ارزش Routerهای چند پروتکل کاهش یافت. امروزه بزرگ ترین روترهای Cisco مدل سازی شده اند تا بسته های IP و فریمهای MPLS را هدایت کنند. در 1990، کمپانی به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس نزدک ارائه شد. بزاک و لرنر با 170 میلیون دلار از کمپانی خارج شدند و بعد از مدتی جدا شدند. زمان فوران اینترنت در 1999، Cisco کمپانی Cerent واقع در کالیفرنیا را با ارزش 7 میلیارد دلار خریداری کرد. این کمپانی گرانترین معامله Cisco در آن زمان بود. تنها معامله گرانتر مربوط به ساینتیفیک آتلانتا می باشد.
Golden Gate Bridge

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

در اواخر مارس 2000، در اوج رشد دات کام، Cisco با قیمت مالی بالغ بر 500 میلیارد دلار ارزشمندترین کمپانی دنیا بود. در سال 2007 نیز با ارزشی بالغ بر 165 میلیارد دلار همچنان یکی از ارزشمندترین شرکت ها بود.
 
با معامله شرکت های دیگر، توسعهٔ داخلی و همکاری با دیگر شرکت ها، Cisco به بازار بسیاری از قطعات دیگر شبکه (غیر از Router) راه پیدا کرده است، همانند Ethernet Switching، دسترسی از راه دور، Routerهای شعبه ای، شبکهٔ خودپردازهای بانک ها، امنیت، دیوار آتش، تلفن اینترنتی و غیره. در 2003، Cisco شرکت مطلوب LinkSys تولیدکنندهٔ سخت افزار شبکه کامپیوتر را معامله کرد و آن را در صدر تولیدکننده های قطعات مرتبط به کاربران عادی گذاشت.

ریشه نام سیسکو

نام «سیسکو» مخفف سانفرانسیسکو است. با توجه به اظهارات جان مرگریج، کارمند 34 ساله و مدیر سابق شرکت، موسسان کمپانی زمانی که داشتند به سمت ساکرامنتو رانندگی می کردند تا کمپانی را به ثبت برسانند، با عکس پل گلدن گیت در نور خورشید مواجه می شوند و اسم و سمبل کمپانی را بر این مبنا گزینش می کنند. سمبل کمپانی منعکس کننده اصلیت سان فرانسیسکویی آن است، که نشان دهنده پل گلدن گیت است که به روش خاصی مدل سازی شده است. در اکتبر 2006، سیسکو نماد جدید خود را که از نماد پیشیین بی آلایش تر و ساخت یافته تر بود به نمایش گذاشت.
محسن معظمی

معاون ارشد کنسرسیوم سیسکو محسن معظمی

آموزش سیسکو

سیسکو در 150 کشور جهان مرکزهای آموزشی به منظور پرورش افراد برای مدل سازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری تأسیس کرده است. سیسکو مدارکی را برای متخصصین در زمینه های مختلف شبکه ارائه می کند؛ که شامل این مدارک می شود

دوره CCIE سیسکو

CCIE - Cico Certified Internetwork Expert (متخصص شبکه بندی سیسکو)

CCIE بالاترین گواهینامه شبکه بوده که سیسکو ارائه داده است. دریافت این گواهینامه به شما این امکان را می دهد که در حرفه خود ارتقا زیادی پیدا کنید. CCIE در تمام کشورها قابل قبول است و جزء بهترین و معتبرترین گواهینامه ها شبکه است. افراد برای به دست آوردن این مدرک باید حداقل 3 سال سابقه کار کردن با تجهیزات شرکت سیسکو را داشته باشند. طبق آخرین آمار از مجله Forbes و بنیاد بین المللی Global knowledge حدودا 29000 نفر در سراسر جهان این مدرک را از شرکت سیسکو دریافت کرده اند که نشان دهنده اعتبار این مدرک می باشد. شایان ذکر است درآمد متوسط سالیانه این افراد حدودا 120 هزار دلار است.

این دوره شامل گرایش های زیر می شود:

 • CCIE Routing and Switching

 • CCIE Security

 • CCIE Voice

 • CCIE Service Provider

 • CCIE Service provider operation

 • CCIE Storage

 • CCIE Wireless

 • دوره CCIE Routing and Switching دوستداشتنی ترین و پرطرفدارترین گرایش CCIE است.

سرفصل های دوره CCIE :

آموزش ccie routing and switching

دنیای شبکه و اینترنت

 1. پیکر بندی IPV6
 2. پیکربندی RIP
 3. پیکربندی EIGRP
 4. پیکربندی OSPF
 5. پیکربندی BGP
 6. پیکربندی BGP پیشرفته
 7. پیکربندی Route Re-Distribution
 8. پیکربندی Route – Policy
 9. پیکربندی امنیت شبکه
 10. پیکربندی Frame Relay
 11. پیکربندی ATM
 12. پیکربندی VPN
 13. پیکربندی IDS & IPS
 14. پیکربندی Firewall ASA
 15. پیکربندی ISDN
 16. پیکربندی QOS
 17. پیکربندی ACS Setup

 

دوره سیسکو CCIE Routing Switching

بالاترین مدرک شبکه بوده که سیسکو ارائه داده است. دریافت این مدرک به شما این امکان را می دهد که در حرفه خود ارتقا زیادی پیدا کنید. CCIE در تمام کشورها قابل قبول است و جزء بهترین و معتبرترین مدارک شبکه است. افراد برای به دست آوردن این مدرک باید حداقل 3 سال سابقه کار کردن با تجهیزات شرکت سیسکو را داشته باشند. طبق آخرین آمار از مجله Forbes و موسسه بین المللی Global knowledge حدودا 29000 نفر در سراسر جهان این مدرک را از شرکت سیسکو دریافت کرده اند که نشان دهنده اعتبار این مدرک می باشد. شایان ذکر است درآمد متوسط سالیانه این افراد حدودا 120 هزار دلار است.

دوره آموزش ccie routing and switching

مدرک سیسکو  ccie routing and switching

دوره آموزش  سیسکو CCIE Routing Switching

این دوره شامل گرایش های زیر می شود CCIE Routing Switching

 • CCIE Routing and Switching
 • CCIE Security
 • CCIE Voice
 • CCIE Service Provider
 • CCIE Service provider operation
 • CCIE Storage
 • CCIE Wireless
 • دوره CCIE Routing and Switching محبوب ترین و پرطرفدارترین گرایش CCIE است.

سرفصل های دوره CCIE Routing Switching

 1. پیکربندی سویچ های سیسکو مدل های 3560 & 3570
 2. پیکر بندی IPV6
 3. پیکربندی RIP
 4. پیکربندی EIGRP
 5. پیکربندی OSPF
 6. پیکربندی BGP
 7. پیکربندی BGP پیشرفته
 8. پیکربندی Route Re-Distribution
 9. پیکربندی Route – Policy
 10. پیکربندی امنیت شبکه
 11. پیکربندی Frame Relay
 12. پیکربندی ATM
 13. پیکربندی VPN
 14. پیکربندی IDS & IPS
 15. پیکربندی Firewall ASA
 16. پیکربندی ISDN
 17. پیکربندی QOS
 18. پیکربندی ACS Setup

امتحان کتبی Written

آزمون کتبی نیاز به پیشنیازی ندارد و کاندیدا می تواند مستقیم و بدون داشتن گواهینامه دیگری از شرکت سیسکو در این امتحان کمپانی نماید. مدت زمان امتحان کتبی 2 ساعت بوده که بین 95 تا 100 سوال دارد که این سوالات چند گزینه ای وInter Active هستند. نمره قبولی همیشه یک عدد ثابت نیست اما معمولا نمره باید 800 از 1000 باشد. این امتحان وسیله شرکت VUE و Test Center های این شرکت برگزار می گردد که هزینه این امتحان 350 دلار است ( که متغییر است).

ccie security

 محافظت از شبکه 

بعد از قبولی در امتحان کتبی یک تاییدیه مبنی بر قبولی در این امتحان با ذکر نمره به داوطلب ارائه می گردد که 18 ماه فرصت دارد برای شرکت در امتحان عملی.

امتحان عملی Lab

امتحان عملی (LAB) دومین امتحان در روند دریافت مدرک CCIE می باشد که مشکلترین بخش این روند است. این امتحان در یک لابراتوار که کمپانی سیسکو طراحی کرده برگزار می گردد. طرحریزی این امتحان وسیله متخصصانی که مدرک CCIE دارند انجام می شود. کد این آزمون 001-350 و نسخه فعلی آن 4.0 است مخارج این امتحان 1500 دلار بوده که باید سه ماه قبل از زمان آزمون این مبلغ پرداخت شود و کاندیدا امکان تغییر زمان امتحان را ندارد. مدت این امتحان 8 ساعت است و برای هر کدام از قسمت های این امتحان یک نمره به داوطلب داده می شود که در نهایت برای قبولی باید 80% نمره کل را کسب نماید.

ظرف 48 ساعت جواب امتحان به ایمیل کاندیدا ارسال می شود. پس از قبولی در آزمون عملی، CCIE Number به شما اختصاص داده می شود که متعاقب آن یک سری امتیازها روی سایت سیسکو به داوطلب تعلق می گیرد از جمله تصویب مدرک داوطلب بر روی سایت. همچنین مدرک، کارت و پلاک برای داوطلب ارسال می گردد.

مراکز آزمون سیسکو

تنها 9 مرکز در دنیا وجود دارند که امتحانات CCIE لابراتوار را برگزار می کنند که در زیر لیستشان آمده است:

 • بنگلور
 • پکن
 • بروکسل
 • دبی
 • توکیو
 • هنگ کنگ
 • سن خوزه
 • سیدنی
 • پارک تحقیقاتی Triangle (ایالات محتده امریکا)

دوره CCNP سیسکو

CCNP - Cisco Certified Network Professional (حرفه ای شبکه سیسکو)

نخستین دوره سیسکو CCNA نام دارد.

علاقه مندان رشته شبکه و سیسکو می توانند پس از گذراندن CCNA سه دوره حرفه ای CCNP را خوانده و ادامه دهند.

ccnp اموزش

آموزش سیسکو ccnp

CCNP شامل سه دوره جداگانه به شرح ذیل است:

Route :بیشتر به مباحث سیسکو در عرصه مدیریت روترهای سیسکو مباحثه می کند.

Switch :غالبا در زمینه راه اندازی و مدیریت سوئیچ های سیسکو آموزش می دهد.

Tshoot :در این دوره ، عیب یابی تجهیزات و شبکه های مبتنی بر Device ها سیسکو مورد بحث قرار می گیرد.

CCNP Route

درباره دوره تعلیمی CCNP Route نوران بیشتر بدانید
 
گواهی CCNP اقتدار طراحی، اجرا، بررسی و عیب یابی شبکه های محلی یا شرکتهای گسترده و همکاری با متخصصین امنیت پیشرفته، صوت، وایرلس و ویدئو را اعتبار می بخشد. این تاییدیه برای کسانی که لااقل یکسال تجربه ی کاری در شبکه را دارند و مایل افزایش دادن مهارت هایشان و یا کار کردن خودمختار هستند شایسته است. آنها که به حصول CCNP نائل آمدند مهارت های لازم برای سمت هایی مانند مهندس شبکه، مهندس پشتیبان، مهندس سیستم و مهندس شبکه را دارا می باشند.
 
CCNP اثبات توانمندی شما برای طراحی، پیاده سازی، بررسی و عیب یابی شبکه های محلی و گسترده سازمانی است. دوره CCNP برای افرادی که دستکم یکسال تجربه کار در زمینه شبکه دارند و آماده ارتقا تبحر هایشان مناسب است.

ccnp route

اموزش مسیر یابی در CCNP

 
CCNP Route یکی از سه دوره دوره CCNP می باشد که در مورد روترها (مسیریاب ها)، Routing Protocol ها، نحوه کارکرد آن و امن تر کردن روترهای پیوسته به LAN و WAN بحث می کند.
طبق آخرین آمار از مجله Forbes و بنیاد بین المللی Global Knowledge درآمد میانگین سالیانه افراد دارنده گواهینامه CCNP، حدودا 90 هزار دلار است.
در دوره CCNP Route مفاهیم برنامه ریزی، پیکربندی و پیاده سازی تجهیزات روتینگ سیسکو با استفاده از انواع پروتکل ها، آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز آن آشنایی با مفاهیم اولیه روتینگ می باشد. در پایان دوره دانشجویان قادر به تنظیم انواع روترهای سیسکو خواهند بود.

دوره آموزشی CCNP Route سیسکو

دوره ی Route برای مهندسین که علاقمند به ارتقای مهارتها و کار کردن خودمختار می باشند، ایجاد شده است. دانشجویان طراحی، تنظیم، بررسی و اجرای امن یک شبکه ی LAN یا WAN را با استفاده از پروتکل های مسیردهی، را می آموزند.

اهداف دوره CCNP Route

با اتمام دوره، دانشجو قادر خواهد بود که کلیه موارد زیر را انجام دهند:
مدل سازی و تنظیم و بررسی پروتکل های مسیردهی و بهینه سازی آنها در شبکه ی شرکت.
تشخیص فناوری و قطعات و استاندارد EIGRP بهرهجویی شده برای اجرا و بررسی مسیردهی EIGRP در شبکه های متنوع بر پایه نیازمندیهایشان
تشخیص، آنالیز و سازگار ساختن عملکردهای مسیردهی OSFP چند سطحی و سودبری از راندمان در عملکرد شبکه به منظور اجرا و بررسی مسیردهی OSPF در شبکه ی پیچیده ی یک شرکت
پیاده سازی و باز بینی راه حل های ترجمه در یک شبکه چند پروتکل، که از ویژگی های سیسکو IOS، برای نظارت گزینش مسیر و یک توپولوژی حلقه آزاد را با توجه به مدل سازی شبکه و الزامات آن فراهم می کند.
ارزیابی مسائل مرتبط به کارکرد مشترک شبکه و شناسایی ابزار مورد نیاز برای عرضه وارسی مسیر لایه 3 که از ویژگی های سیسکو IOS برای کنترل مسیر است.
پیاده سازی و بررسی راه حل لایه 3 با استفاده از BGP برای اتصال شبکه های سازمانی به ارائه دهندگان خدمات.
آموزش ccnp voice

 روتر های سیسکو

سر فصل های اصلی دوره آموزشی CCNP Route

EIGRP

 • EIGRP Overview and Neighbor Relationships
 • EIGRP Topology, Routes, and ConvergenceEIGRP Route Summarization and
 • Virtual Links and Frame Relay Operations
 • Path Control
 • Basic IGP Redistribution
 • Advanced IGP Redistribution
 • Policy-Based Routing and IP Service Level Agreement

BGP

 • Internet Connectivity and BGP
 • External BGP
 • Internal BGP and BGP Route Filtering
 • BGP Path Control

IPv6

 • IP Version 6 Addressing
 • IPv6 Routing Protocols and Redistribution
 • IPv4 and IPv6 Coexistence
 • Branch Office Networking
 • Routing over Branch Internet Connections

مهارت های آموخته شده در دوره CCNP Route

 • طراحی سرویس های Routing مورد نیاز
 • پیاده سازی یک راه حل مبتی بر EIGRP, IS-IS, RIP, BGP
 • پیاده سازی یک راه حل بر پایه OSPF در شبکه چند ناحیه ای مقیاس پذیر
 • پیاده سازی یک راه حل توزیع مجدد بر پایه IPV4
 • پیاده سازی کنترل مسیر
 • اتصال یک شبکه سازمانی به یک شبکه ISP

دوره CCNP Switch

درباره دوره یاد گیری CCNP Switch نوران بیشتر بدانید
گواهی CCNP توانمندی طراحی، اجرا، بررسی و عیب یابی شبکه های محلی یا شرکتهای وسیع و همکاری با متخصصین امنیت پیشرفته، صوت، وایرلس و ویدئو را اعتبار می بخشد. این تاییدیه برای کسانی که لااقل یکسال تجربه ی کاری در شبکه را دارند و مشتاق افزایش دادن مهارت هایشان و یا کار کردن مستقل هستند مناسب است. آنها که به کسب CCNP نائل آمدند مهارت های لازم برای سمت هایی مانند مهندس شبکه، مهندس پشتیبان، مهندس سیستم و مهندس شبکه را دارا می باشند.
cisco packet trace

سیسکو پکت تریسر 

CCNP تایید توانایی شما برای طراحی، پیاده سازی، بررسی و عیب یابی شبکه های محلی و گسترده سازمانی است. دوره CCNP برای افرادی که حداقل یکسال تجربه کار در زمینه شبکه دارند و آماده ارتقا مهارت هایشان هستند مناسب است. CCNP Switch یکی از 3 کورس دوره CCNP می باشد که در این دوره برنامه ریزی، ترکیب بندی و بررسی پیاده سازی راه حل های سوئیچینگ سازمان با استفاده از معماری Campus را فرا خواهید گرفت. طبق آخرین آمار از مجله Forbes و نهاد بین المللی Global Knowledge درآمد میانگین سالانه افراد دارنده گواهینامه CCNP حدودا 90 هزار دلار است.
در دوره CCNP Switch مفاهیم برنامه ریزی، ترکیب بندی و پیاده سازی تجهیزات سوئیچینگ سیسکو در موسسه ها را با استفاده از معماری Campus، آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز آن آشنایی با مفاهیم اولیه سوئیچینگ می باشد. در پایان دوره CCNP Switch دانشجویان قادر به تنظیم انواع سوئیچ های لایه 2، 3 و چند لایه، تنظیم VLAN و Trunk و ... خواهند بود.

محتویات دوره CCNP Switch

این دوره پنج روزه برای کمک به آماده سازی دانش آموزان خواهان دوره ی کتبی CCNP سیسکو مدل سازی شده است. البته Switch یکی از سه مولفه در برنامه درسی CCNP است.
Switch برای مهندسان شبکه با حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای که اماده برای پیشبرد مهارت های خود و کار به طور مستقل در راه حل های شبکه های پیچیده می باشد طراحی شده است. دانش آموزان برنامه ریزی، پیکربندی و بررسی پیاده سازی راه حل های سوئیچینگ سخت را با استفاده از معماری سیسکو خواهند گرفت. این دوره همچنین یکپارچه سازی امن از VLAN و WLAN، صوت و تصویر را به شبکه محیط دانشگاه را پوشش می دهد.

اهداف دوره CCNP Switch

 1. پس از اتمام این دوره، دانشپژوه قادر خواهد بود برای پاسخگویی به این اهداف کلی:
 2. تجزیه و تحلیل طراحی شبکه محیط دانشگاهی
 3. پیاده سازی VLAN در شبکه ی محیط دانشگاهی
 4. پیاده سازی Tree spanning
 5. پیاده سازی مسیر دهی VLAN داخلی در شبکه محیط دانشگاهی
 6. پیاده سازی شبکه ای با دسترسی بالا
 7. پیاده سازی فناوری با دسترسی بالا و فنون استفاده از سوییچ های چند لایه
 8. پیاده سازی امکانات امنیتی در یک شبکه سوئیچ شده
 9. یکپارچه سازی WLAN در شبکه ی محیط دانشگاهی
 10. جای دهی صوت و تصویر در شبکه ی محیط دانشگاهی
 11. مخاطبین دوره CCNP Switch
 12. علاقه مندان به مباحث پیشرفته سیسکو
 13. مدیران و کارشناسان شبکه
 14. تکنسین فنی شبکه
 15. مشخصه های دوره CCNP Swich
 16. نگاه اجمالی به دوره
 17. آنالیز مدل سازی شبکه محوطه دانشگاهی
 18. پیاده سازی VLAN در شبکه ی محوطه دانشگاهی
 19. پیاده سازی Spanning Tree
 20. پیاده سازی مسیردهی VLAN داخلی
 21. پیاده سازی اولین Hop Redundancy در محوطه دانشگاه
 22. پیاده سازی شبکه ای با دسترسی بالا
 23. کاهش از بین رفتن داده و کسر خدمات در شبکه ی محیط دانشگاهی
 24. یکپارچگی LAN های وایرلس درون شبکه
 25. جای دهی صدا و تصویر در شبکه دانشگاهی

مطالب آموخته شده در دوره

شبکه سیسکو

 مهندسین شبکه

 • تجزیه و تحلیل شبکه های Campus
 • پیاده سازی VLANها در شبکه های Campus
 • پیاده سازی Spaning Tree
 • پیاده سازی Inter-VLAN Routing
 • پیاده سازی یک شبکه با دسترسی بالا
 • پیاده سازی لایه 3 با دسترسی بالا
 • به حداقل رساندن از دست دادن خدمات و دستبرد داده ها در یک شبکه Campus
 • برابری صوت و تصویر در شبکه های Campus
 • مجتمع کردن Wireless LANs در یک شبکه Campus

سر فصل های اصلی دوره آموزشی CCNP Switch

Building a Campus Network :

 • Switch Operation
 • Switch Port Configuration
 • VLANs and Trunks
 • VLAN Trunking Protocol
 • Aggregating Switch Links
 • Traditional Spanning Tree Protocol
 • Spanning-Tree Configuration
 • Protecting the Spanning Tree Protocol Topology
 • Advanced Spanning Tree Protocol
 • Multilayer Switching

Designing Campus Networks :

 • Enterprise Campus Network Design
 • Layer 3 High Availability
 • Campus Network Services
 • IP Telephony
 • Integrating Wireless LANs

Securing Switched Networks :

 • Securing Switch Access
 • Securing with VLANs

دوره سیسکو CCNP Security

(Cisco Certified Security Professional(CCNP Security

یکی از ارزشمند ترین اسناد امنیتی ارائه شده توسط کمپانی سیسکو می باشد. گواهینامه CCNP Security به افراد امکان انتصاب و مدیریت و مدل سازی تجهیزات امنیتی کمپانی سیسکو را می دهد. افراد در دوره CCNP Security با جزئیات و نحوه پیکر بندی سخت افزاری امنیتی آشنا شده و نیز ایجاد امنیت بر روی روتر و سوئیچ و پیاده سازی سیستم های منسجم احراز هویت و پیکر بندی فایروال را بطور کامل در دوره CCNP Security را فرا می گیرند.

لیست قیمت سیسکو

 مدیریت شبکه سیسکو

دوره CCNP WIRELESS سیسکو

IAUWS در تعلم CCNP WIRELESS در ارتباط با امنیت تجهیزات کلاینت ها ، مدل سازی و یکپارچه سازی شبکه های بی سیم ، پیاده سازی سرویس های امن ارتباطی بی سیم،اعمال سیاست های امنیتی بی سیم ، پیاده سازی ویژگیهای امنیتی WLC ، یکپارچه سازی شبکه های بی سیم با کمک پلت فرم ها ی امنیتی پیشرفته (IPS/IDS) آموزش داده می شوند.

فروش تجهیزات سیسکو دست دوم

CCNP Wireless Exams & Recommended Training

IUWMS :در تعلم CCNP WIRELESS موارد زیر آموزش داده می شود

 • پیاده سازی سرویس های مبتنی بر موقعیت مکانی
 • مدل سازی ساختار Mobility در شبکه های بی سیم
 • پیاده سازی معماری MSE
 • استفاده از ابزارهای توسعه یافته بهینه سازی و عیب یابی
 • پیاده سازی QOS در شبکه های بی سیم
 • پیاده سازی Multicast در شبکه های بی سیم

IUWVN :معماری و پیاده سازی Voice درشبکه های بی سیم

 • پیاده سازی و مدیریت سرویس های پیشرفته با WCSو Navigator
 • آماده سازی شبکه های بیسیم جهت استفاده برنامه های ویدیویی

دوره CCDP سیسکو

CCDP - Cisco Certified Design Professional (حرفه ای طراحی سیسکو)

درباره دوره آموزشی CCDP Design سیسکو بیشتر بدانید

در دوره آموزشی CCDP Design سیسکو شیوه طراحی حرفه ای، تحلیل و آنالیز، روتینگ و سوئیچینگ شبکه های LAN و WAN بر قاعده اصول مدل سازی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد. در پایان این دوره دانشجویان قادر به طراحی توسعه یافته شبکه های LAN، WAN، بی سیم و مراکز داده خواهند بود.

مدرک ccdp

آموزش ccdp

مدرک CCDP

تاییدیه CCDP Design برای مهندسین ارشد طراحی، تحلیل گران ارشد و مهندسین، اصول سیستم که در مورد طراحی، مسیردهی و ادرس دهی پیشرفته، امنیت، طراحی دیتاسنتر و ساختمان IP شرکتهای چند لایه ای و چند بخشی مذاکره می کنند، می باشد. این دوره شامل شبکه های خصوصی مجازی خصوصی و حوزه های بی سیم و تمرکز بر روی اجزای شبکه های بزرگتر می شود. برنامه درسی CCDP Design شامل ساخت مقیاس پذیر شبکه های داخلی (inter networks(T شبکه های چند لایه سوئیچی و طراحی معماری خدمات شبکه است.

دوره تعلیماتی CCDP Design سیسکو

مقصود این دوره نیرومند سازی دانشجویان برای اجرای طراحی مفهومی، طراحی جزییات زیر ساخت یک شبکه که راه حلهای مورد نیاز شبکه روی خدمات هوشمند برای استحصال به عملکرد موثر، قاعده پذیری و در دسترس بودن را پشتیبانی کند، می باشد. این دوره دانشجویان را قادر می سازد که با استفاده از راه حل مدل و طراحی های توصییه شده راه حلهای استوار و پایدار Inter Networking ارائه کنند. دوره عرضه کننده ی مفاهیم و الگو های لازم برای مدل پوشش دهی شبکه شرکتهای بزرگ است. فنآوری های زیرساختی شبکه های پیشرفته، مانند شبکه های مجازی خصوصی VPN و راه کارهای امنیتی دیگر نیز پوشش داده می شوند.

اهداف دوره CCDP Design

دانش آموختگان این دوره بعد از اتمام این دوره می توانند به موارد زیر آگاهی داشته باشند:

شناسایی معماری شبکه سیسکو برای یک کمپانی بزرگ و تشریح چگونگی مفهوم نیاز آدرس های شبکه برای اجرا، مقیاس پذیری و موجودیت

شرح چگونگی معماری شبکه سیسکو برای شرکتهای بزرگ که بعنوان قاب برای طراحی شبکه می تواند استفاده شود.

سیسکو چیست

 دور های شبکه و مدارک بین المللی سیسکو

 • ایجاد طرح شبکه دیتاسنتر

 • ایجاد طرح زیر ساخت راه دور و edge
 • ایجاد طرح برای ملاحظات امنیتی خدمات شبکه
 • ایجاد طرح VPN
 • Road Map دوره آموزشی CCDP Design سیسکو

مخاطبین دوره CCDP Design

 • علاقه مندان به مباحث طراحی و آموزش شبکه
 • مدیران و کارشناسان IT و ISP ها
 • متخصصان مراکز داده

مشخصه های دوره CCDP Design

 1. معماری شبکه سیسکو برای شرکت بزرگ
 2. طراحی شبکه Campus
 3. طراحی پیشرفته آدرس دهی و مسیردهی
 4. طراحی ملاحظات خدمات WAN پیشرفته
 5. طراحی دیتاسنتر شرکت بزرگ
 6. طراحی موجول تجارت اینترنتی
 7. ملاحظات طراحی SAN
 8. طراحی خدمات امنیتی
 9. طراحی IPsec and SSL VPN
 10. طراحی IP چند پخشی
 11. توانایی های مدیریت شبکه با نرم افزار IOS سیسکو
 12. cisco

پیش نیاز CCDP Design:

نمایندگی رسمی سیسکو در ایران

کانفیگ روتر سیسکو

 1. CCDA Design-CCNA
 2. سر فصل های اصلی دوره آموزشی CCDP Design
 3. Introducing Cisco Network Service Architectures
 4. Introducing the Enterprise Composite Network Model
 5. Designing Enterprise Edge Connectivity
 6. Designing Network Management Services
 7. Designing High Availability Services
 8. Designing Security Services
 9. Designing QoS
 10. Designing IP Multicast Services
 11. Designing Virtual Private Networks
 12. Designing Enterprise Wireless Networks
 13. Designing IP Telephony Solutions
 14. Designing Content Networking Solutions
 15. Designing Storage Networking Solutions

دوره CCIP سیسکو

CCIP - Cisco Certified Internetwork Professional (حرفه ای شبکه بندی سیسکو)

نمایندگی فروش تجهیزات سیسکو

آموزش سیسکو به زبان فارسی

سر فصل های این دوره CCIP

A:MPLS

 • Fundamentals of MPLS
 • MPLS Architecture
 • Forwarding Labeled Packets
 • Label Distribution Protocol
 • MPLS and ATM Architecture
 • Cisco Express Forwarding
 • MPLS VPN
 • Any Transport over MPLS
 • Virtual Private LAN Service

B:QOS

 • Foundation Topics
 • QOS Tools and Architectures
 • Classification and Marking
 • Congestion Management
 • Congestion Avoidance
 • Traffic Policing and Shaping
 • Link-Efficiency Tools

C:MultiCast

درآمد دارندگان مدارک سیسکو

 آینده شغلی سیسکو

 • Introduction to IP Multicast
 • Internet Group Management Protocol
 • Distance Vector Multicast Routing Protocol
 • PIM Dense Mode
 • PIM Sparse Mode
 • (PIM Auto-Rendezvous Point (Auto-RP
 • (Unicast rendezvous point (RP
 • (Bootstrap router (RP 


D:BGP

 • BGP Concept
 • BGP Basic Configuration
 • iBGP
 • eBGP
 • BGP Path Selection
 • BGP attributes and best‐path selection
 • BGP Advanced Features

دوره CCSP security سیسکو

CCSP - Cisco Certified Security Professional (حرفه ای امنیت سیسکو)

شناسایی دوره CCSP سیسکو و سرفصلهای آموزشی آن

آشنایی با دوره CCSP سیسکو یا Cisco CCNP Security و آشنایی با سرفصلهای تعلیماتی آن که به مباحث متفاوت امنیت شبکه می پردازد در نیازمندیها و کاریابی آی تی

آموزش CCDA

آموزش دوره سیسکو  CCDA

دوره CCSP چیست؟

CCSP:Certified Cloud Security Professional

درسالهای اواخر دهه 80 شمسی، سیسکو برای سطح میانه در حوزه امنیت تجهیزات شبکه، دوره CCSP را تالیف و ارایه کرده بود. در آن دوره سطوح متعدد امنیت در لایه شبکه مورد آموزش و امتحان قرار میگرفت. امروزه نام آن دوره به CCNP Security تغییر یافته است.

با توجه به پیشرفت سیستمهای ابری، موسسه ISC2 که در حوزه امنیت اطلاعات و تالیف دوره های مربوطه و صدور گواهینامه ها در شاخه های گوناگون امنیت سالیان سال است که فعال است تصمیم گرفت با شراکت موسسه CSA سرفصلی را برای امنیت رایانش ابری طراحی کند. نهاد CSA چندین سال است در حوزه امنیت سیتمهای ابری حضور دارد.

آشنایی با دوره CCSP سیسکو یا Cisco CCNP Security و آشنایی با سرفصلهای تعلیماتی آن که به مباحث متعدد امنیت شبکه می پردازد در مایحتاج و کاریابی آی تی

این دو موسسه در تعامل با یکدیگر سرفصلی را تالیف و تحت عنوان مدرک CCSP در سال 2015 به اجتماع جهانی معرفی کردند. این گواهینامه کلا با CCSP سابق سیسکو متفاوت است.

معرفی سرفصل های آموزشی دوره CISCO CCSP

دوره آموزشی CCSP، امنیت در فضا ابری در همه ابعاد و لایه ها را مورد بررسی قرار میدهد و سرفصل های کلی که در دوره آموزشی CCSP سیسکو ارائه داده می شود به شرح زیر می باشد:

 • مفاهیم معماری و نیازمندیهای طراحی:Architectural Concepts and Design Requirements
 • امنیت داده ها در محیط ابری:Cloud Data Security
 • امنیت زیرساخت محیط ابری:Cloud Platform and Infrastructure Security
 • امنیت نرم افزار در محیط ابر:Cloud Application Security
 • امنیت جریان کاری،عملیات روتین و فرآیند ها در محیط ابری:Operations
 • مسایل قانونی و رگولاتوری مترتب بر رایانش ابری:Legal and Compliance

یک حرفه امنیت امنیتی خبره سیسکو (CCSP) یک فناوری اطلاعات (IT) حرفه ای است که تحت آموزش رسمی قرار گرفته و برای تکمیل آن از سیستم های سیسکو گواهینامه دریافت کرده است. یک CCSP در زمینه نرم افزار امنیتی سخت افزار و مدیریت مربوط به شبکه آموزش دیده است. سیسکو رسما مجوز CCSP را در تاریخ 17 نوامبر 2011 بازنشسته کرد.

CCSP ها معمولا به عنوان مدیران سیستم در بخش های امنیتی IT کار می کنند. آموزش CCSP معمولا موارد زیر را پوشش می دهد:

دوره آموزشی سیسکو ccip

کلاس های آموزشی سیسکو

 • توسعه سیاست امنیتی
 • احراز هویت
 • مدیریت هویت
 • مجوز
 • برنامه های ضد تروجان
 • فایروال

دوره CCVP سیسکو

CCVP - Cisco Certified Voice Professional (حرفه ای تلفن اینترنتی سیسکو)

درخصوص دروازه های صوتی

مشخصه های VoIP call legs

dial plans و پیاده سازی آنها

پیاده سازی پایه IP phones در فضا Cisco Unified Communications Manager و داده ها الزامی درباره دروازه بانها و Cisco Unified Border Element به دانشجویان آموزش می دهد.

این دوره، دانشجویان را با مکانیزم های QoS صوتی که در شبکه های Cisco Unified Communications مورد نیاز هستند، آشنا می سازد.

سرفصل دوره CCVP سیسکو

 • Multisite CUCM:مروری بر دوره آموزشی
 • اتصالات Multisite:گزینه های اتصال
 • اتصالات Multisite:پیاده سازی H.323 و اتصالات MGCP Gateway
 • اتصالات Multisite:پیاده سازی SIP و اتصالات Intercluster Trunk
 • Multisite QoS:آدرس دهی QoS Concerns
 • Multisite Dial Plan:تعریف CSS و پارتیشن
 • Multisite Dial Plan:مقایس پذیری Dial Plan و کدهای سایت
 • Multisite Dial Plan:دسترسی PSTN و سیستم های انتقال تماس های ورودی و خروجی
 • Multisite Dial Plan:دسترسی PSTN برای نقاط گوناگون
 • Multisite Dial Plan:پیاده سازی Intersite PSTN Backup
 • Multisite Dial Plan:مفهوم TailEnd HopOff (TEHO)
 • Multisite Dial Plan:جهانی سازی CUCM
 • Multisite Dial Plan:آشنایی با MGCP Fallback و SRST
 • Multisite Dial Plan:آشنایی با SRST, CUCME و پیکربندی MGCP Fallback
 • Multisite Bandwidth:استراتژی هایی برای آدرس دهی Bandwidth Concerns
 • Multisite Bandwidth:کنترل پذیرش تماس محدودیت های DialPeer و نقاط CUCM
 • Multisite Bandwidth:خودکارسازی مسیریابی تناوبی
 • Multisite Bandwidth:مفهوم Gatekeeper و پیش شرط های SIP
 • SAF و CCD:درک طرز کار SAF و CCD
 • SAF و CCD:پیکربندی SAF و CCD
 • Device Mobility:مفاهیم Device Mobility و پیکربندی
 • Device Mobility:مفاهیم Extension Mobility و پیکربندی
 • و ...

دوره CCDA سیسکو

CCDA - Cisco Certified Design Associate (همکار طراحی سیسکو)

درخصوص دوره تعلیماتی CCDA Design سیسکو بیشتر بدانید

آموزش فارسی CCDA

آموزش فارسی CCDA

تاییدیه CCDA برای مهندسین مدلساز شبکه، تکنسین ها و مهندسین پشتیبانی که با درک مقدماتی مدل سازی شبکه، بهره وری فضا شبکه را امکانپذیر میسازند، می باشد. کارشناس دارنده ی این تاییدیه مهارت های مورد نیاز برای مدل سازی ساده ی فضا های دانشگاهی، دیتا سنترها، امنیت، صوت و شبکه های وایرلس را ارائه می دهد.

CCDA نشان دهنده ی علم اصولی از مدل سازی شبکه های همگرای سیسکو می باشد.

دوره آموزشی CCDA Design سیسکواهداف دوره CCDA

 1. اصول مدل سازی شبکه و رهنما برای راهکارهای ساختن شبکه
 2. چگونه مدلهای مرکب شبکه، شبکه های سخت ی امروز را ساده می کنند.
 3. مدل سازی یک فضا دانشگاهی در یک روش سلسله مراتبی با استفاده از شبکه های بی مرز
 4. طراحی شبکه های فضا های دانشگاهی و تشکیلات اقتصادی
 5. گزینش راه حلهای مدیریتی مناسب
 6. مدل سازی نقشه ی آدرس های شبکه
 7. گزینش بهینه ی پروتکل مسیردهی برای شبکه
 8. مدل سازی شبکه های دیتاسنتر مدرن با استفاده از سیسکو و بهترین صنایع در حال کار
 9. ارزیابی راه حلهای امینتی برای شبکه
 10. مدل سازی انتقال صوت بر بستر اینترنت
 11. طراحی راه حلهای وایرلس با استفاده از اکسس پوینت ها و LAN وایرلس
 12. کنترل کننده
 13. Road Map دوره CCDA Design
 14. مخاطبین دوره آموزشی CCDA Design
 15. علاقه مندان به مباحث طراحی و آموزش شبکه
 16. مدیران و کارشناسان IT
 17. متخصصان مراکز داده
 18. مشخصه دوره CCDA Design
 19. اصول طراحی
 20. مفاهیم ساخت شبکه
 21. مفاهیم مدل سازی آدرس های IP
 22. ملاحظات مدل سازی گذر دهی در محیط دانشگاهی ساده
 23. ملاحظات مدل سازی WAN ساده
 24. ملاحظات مدل سازی پروتکل های مسیردهی
 25. معرفی مفاهیم مدل سازی مدیریت شبکه
 26. معرفی مفاهیم مدل سازی امنیت شبکه
 27. معرفی مفاهیم طراحی صوت

پیش نیاز دوره CCDA

CCNA-CCNP

سر فصل های اصلی دوره CCDA

 • Applying a Methodology to Network Design
 • Structuring and Modularizing the Network
 • Campus and Data Center Design Considerations
 • Remote Connectivity Design
 • IP Addressing Design and Routing Protocols Selection
 • Security Solutions for the Network
 • Voice Networking Design
 • Wireless Network Considerations

دوره CCNA سیسکو

CCNA - Cisco Certified Network Associate (همکار شبکه سیسکو)

دوره های سیسکو ، به راه اندازی ساختاربندی نگهداری و عیب یابی شبکه های کامپیوتری غالبا در بستر سخت افزاری می پردازند ، مدل سازی فیزیکی شبکه ، تنظیم ، راه اندازی و محافظت روترها و سوئیچ های کمپانی سیسکو از مباحث مهمی است که در آموزش CCNA به عنوان مهارتی پرارزش به علاقه مندان ارائه می گردد. دوره آموزشی ccna نخستین دوره از دوره های سیسکو و در امر مسلم مبدا آن قلمداد می شود.

هزینه دوره ccna

آموزش فارسی CCNA 

معرفی دوره CCNA

دوره CCNA ﻛﻪ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﻭ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﭘﻴﺶ ﻧﻴﺎﺯ ﺳﺎﻳﺮ گواهینامه ها ﺳﻴﺴﻜﻮ ﺍﺳﺖ ، ﺷﺎﻣﻞ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﭘﺎﻳﻪ ﺍﻯ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﺒﻜﻪ LAN WAN ﻭ ﻧﺤﻮﻩ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﺍﻳﻦ ﻧﻮﻉ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ کوچک (ﺯﻳﺮ ﻳﻜﺼﺪ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ ﺩﺭ ﺷﺒﻜﻪ) ﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﺭ تعلم CCNA ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ سوئیچینگ ﺭﻭﺗﻴﻨﮓ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻧﺤﻮﻩ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﺳﻮﻳﻴﭻ ﻫﺎ ﻭ ﺭﻭﺗﺮﻫﺎﻯ ﺳﻴﺴﻜﻮ ﺩﺭ ﻻﻳﻪ ﻫﺎﻯ ﺩﻭﻡ ﻭ ﺳﻮﻡ ﺷﺒﻜﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺮﺭﺳﻰ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻰ ﮔﻴﺮﺩ. ﺿﻤﻦ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﭘﺮﻭﺗﻜﻞ ﻫﺎﻯ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﻰ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﻢ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ ﺑﺎﻻﺗﺮﻯ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ دوره +NETWORK ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ.
 
آموزشگاه ها ﻛﺴﺐ ﺍﻳﻦ گواهینامه ﺭﺍ ﺑﻪ ﻛﺴﺎﻧﻰ ﻛﻪ ﻗﺼﺪ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺳﺘﻴﺎﺭ ﻳﺎ ﻫﻤﻜﺎﺭ ﺑﺎ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎﻥ ﺷﺒﻜﻪ ﺩﺭ ﻧﺼﺐ ﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻯ ﻭ ﺭﻓﻊ ﻋﻴﺐ ﺷﺒﻜﻪ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ ﺷﻮﻧﺪ، ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻣﻰ ﻧﻤﺎﻳﺪ . ﻃﺒﻖ ﺁﺧﺮﻳﻦ ﺁﻣﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺠﻠﻪ Forbes ﻭ ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﻰ Global Knowledge ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺳﺎﻟﻴﺎﻧﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﻣﺪﺭک CCNA ﺣﺪﻭﺩﺍ 80ﻫﺰﺍﺭ ﺩﻻﺭ ﺍﺳﺖ.
دوره CCNA حاوی دو بخش به نام های ICND1 و ICND2 بوده در 60 ساعت به صورت نظری و عملی در لابراتوارهای تجهیز شده آموزشی برگزار می گردد.

رئوس مطالب آموزش CCNA :

 1. Internetworking
 2. پروتکل TCP/IP و هفت لایه OSI
 3. Subneting های با طول متغیر
 4. IOS و مدیریت تجهیزات ایمنی
 5. مدیریت یک Cisco Internetworking
 6. سوئیچینگ لایه 2 و لایه 3 سیسکو
 7. مسیر یابیIP با استفاده از پروتکل های مسیر یابی RIP, IGRP, EIGRP, OSPF, BGP
 8. LAN های مجازی
 9. امنیت
 10. ترجمه آدرس شبکه (NAT)
 11. فناوری های بیسیم سیسکو
 12. اینترنت پروتکل نسخه IPv6
 13. شبکه های گسترده (WANs)
 14. عیب یابی شبکه
 15. محتویات دوره CCNA Routing & Switching
 16. این دوره به مدیران تازه کار شبکه، پیشتیبانان شبکه و تکنسین ها، دانش و مهارت نصب، تنظیم، عملکرد و عیب یابی شبکه های سازمان های کوچک را می دهد.

اهداف دوره CCNA Routing & Switching

مدرک CCNA Routing & Switching

آموزش دوره CCNA Routing & Switching

پس از اتمام دوره دانشجو قادر به دستیابی به انجام موارد کلی زیر میباشد.

 1. توضیح اصول پایه ی شبکه و ساخت LAN ساده
 2. ایجاد برقراری ارتباط اینترنتی
 3. مدیریت دستگاه شبکه
 4. توسعه ی شبکه ی کوچک یا متوسط با اتصال به WAN
 5. توضیح اولیه ی IPV6
 6. راه اندازی یک LAN متوسط با چند سوئیچ، پشتیبانی VLAN ها، ترانک زدن و Spanning Tree
 7. عیب یابی ارتباطات IP
 8. تنظیم و عیب یابی EIGRP در محیط IPV4 و IPV6، تنظیم و عیب یابی OSPF در محیط IPV4 و IPV6، تشخیص مشخصه ها، عملکرد و قطعات یک WAN
 9. درک عیب یابی مسائل مشترک مربوط به شبکه
 10. تنظیم EIGRP و OSPF چند سطحی در هر دو IPv4 و IPv6
 11. درک فن آوری های شبکه گسترده

راه جاری و کاربردی برای علاقه مندان به سیسکو و آموزش CCNA :

پرطرفدارترین گرایش ها در بین 8 گرایش سیسکو، Routing & Switching است که مانند پایه ای برای سایر گرایش ها شمرده شده و در کشورهای گوناگون دنیا همچون ایران پرطرفدارترین گرایش قلمداد می شود! در حال حاضر در آموزشگاه ها گرایش ها و دوره هایی چون Voice، Security و Wireless نیز ارایه داده می شود.
با توجه به اینکه کمپانی سیسکو در اساس فروش روتر و سوییچ درصد زیادی از سهم بازار را به خود مختص داده است تمایل به استفاده از این محصولات در کمپانی ها و سازمانها روز به روز در حال افزایش است.
آموزشهای سیسکو باتوجه به ماهیتشان نیازمند بهره گیری از اسباب خاصی است که در محیط آموزشگاه ها فراهم گردیده و دانشجویان می توانند به صورت کاملا رایگان از این امکانات استفاده نمایند.

دوره CCNA Security

دوره CCNA Security افراد با تجهیزات امنیتی سیسکو آشنا می شوند. بطوری که بتوانند بر روی یک شبکه میانهرو در لایه های 2 و 3 امنیت ایجاد کنند. در واقع این دوره گام اول ورود به دنیای امنیت سیسکو می باشد.

سیسکو

آموزش فارسی CCNA Security

مدرک CCNA Security تایید می کند شما دانش و مهارت لازم برای آماده سازی امنیت شبکه های سیسکو را دارید. همچنین بیانگر این است که شما تسلط آشنایی انواع حملات و تهدید های شبکه را دارید و می توانید از شبکه خود در مقابل آنها محافظت نمایید. استاندارد آموزشی این دوره شامل تکنولوژی های امنیتی ،نصب و عیب یابی و مانیتورینگ تجهیزات شبکه جهت اعمال Integrity،Confidentiality ، availability داده ها و تجهیزات شبکه می باشد.

طبق واپسین آمار از مجله Forbes و نهاد بین المللی Global Knowledge درآمد میانگین سالانه افراد دارنده این مدرک، حدودا 85 هزار دلار است.

سرفصل های دوره CCNA Security

اصول امنیت شبکه

 • گسترش یک سیاست امنیتی جامع در شبکه.
 • ترکیب بندی مسیریابها بر روی فضا شبکه با ویژگی های امنیتی Cisco IOS
 • ترکیب بندی فایروال Cisco IOS برای اجرای عملیات امنیتی پایه بر روی شبکه
 • ترکیب بندی VPNهای سایت به سایت با استفاده از ویژگی های Cisco IOS
 • ترکیب بندی IPS بر روی مسیریابهای شبکه Cisco
 • ترکیب بندی دستگاه های LAN برای نظارت دسترسی، استقامت در برابر حملات، محافظت کردن در برابر سایر سیستمها و دستگاه های شبکه، و محافظت از یکپارچگی و اطمینان ترافیک شبکه.

دوره CCNA Wireless سیسکو

CCNA در شاخه شبکه های بیسیم نمایانگر علم و مهارت آغازین فرد جهت طراحی، راه اندازی و پشتیبانی از شبکه های محلی بیسیم خصوصا شبکه های تجهیز شده به تجهیزات سیسکو می باشد.با اخذ مدرک CCNA Wireless، متخصص شبکه، شایستگی لازم جهت پشتیبانی یک شبکه پایه بیسیم مبتنی بر Cisco WLAN در محیطهای کوچک و متوسط و بزرگ را خواهد داشت.این دوره شامل اطلاعات و فعالیتهای تمرینی در راستای پیکربندی، مونیتورینگ و عیب یابی آغازین شبکه های ذکر شده می باشد.

آموزش CCNA Wireless

هزینه دورهCCNA Wireless

دوره CCSI سیسکو

CCSI - Cisco Certified Systems Instructor (آموزش دهنده سیستم های سیسکو)

مدرک (Cisco Systems Certified (CCSI

این گواهینامه برای افرادی است که می خواهند دوره های مجاز سیسکو را آموزش دهند. شما باید توسط یک شریک یادگیری سیسکو حمایت و یا به کار گرفته شود.
هزینه دوره ccsi

آموزش  ccsi به زبان فارسی

کاندیدانی که مایل به تخصص در یک منطقه خاص هستند، باید به دنبال همکاران یادگیری باشند که هدف قرار دادن شریک متخصص سیسکو را دارند. تخصص های کنونی معماری شامل تخصص متمرکز، تخصص ویژه شبکه های بی مرز، تخصص متخصص مرکز داده و تخصص شبکه شبکه های نسل بعد می باشد.
 
کسب و نگهداری CCSI بسیار شبیه به دست آوردن و نگهداری یک ویزای H-1 برای غیر شهروندانی است که مایل به کار در ایالات متحده هستند:این به معنی ایجاد و حفظ یک رابطه خوب با برخی CLP است که به عنوان حامی شما عمل خواهد کرد و چه کسی کار با شما و سیسکو برای کمک به شما در کسب و نگهداری این گواهینامه. اگر می خواهید دوره های سیسکو را آموزش دهید، این ارتباط مناسب برای ساخت و نگهداری است!

گواهی نامه CCSI

نام صدور گواهینامه
مدرک (Cisco Systems Certified (CCSI
پیش نیازها / دوره های مورد نیاز
دوره های مورد نیاز:امتحان تکنولوژی پایه انتخاب شده و کلاس صدور گواهینامه دو روزه

پیش نیازها دوره CCSI

کارمند فعلی شرکای یادگیری سیسکو (CLP) یا توسط CLP حمایت مالی می شود
تکنولوژی پایه را انتخاب کنید، دوره را امتحان کنید و امتحان مربوطه را امتحان کنید (پاسپورت بر اساس امتحان CCSI)
گذراندن فرآیند گواهینامه مربی (ارزیابی دو روزه)
موافقت نامه مدرس سیستم های خبره سیسکو را تایید کنید
CLP ادعا می کند و درخواست صدور گواهینامه را از طرف نامزد دریافت می کند
تجدیدنظر لازم است اگر صاحبان معتبر برای یکسال غیرفعال باشند
اموزشگاه سیسکو ، ccda

کلاس های سیسکو

تعداد امتحانات CCSI

دو یا سه امتحان بسته به تکنولوژی مبتنی بر انتخاب
معاینه مربی (ICP)، دو روز، از جمله آزمایش 7.5 ساعت آزمایشگاه آزمایشگاه

هزینه هر آزمون CCSI

سیسکو امتحان هزینه 250 دلار تا 300 دلار است
هزینه های امتحان ICP به ترتیب متفاوت است، اما معمولا 1500 تا 2000 دلار است؛ بسیاری از حامیان مالی، کاندیداهای موفق می شوند تا هزینه های امتحان را به جای پرداخت پول نقد، آموزش دهند

مواد خودآموزی

به طور کلی، حامیان معمولا دستورالعمل های دانشجویی و مربی برای پوشش ICP ارائه می دهند. بسیاری از منابع برای کتاب ها، آزمون Crams، امتحانات تمرینی و غیره برای مدارک سیسکو در دسترس هستند.

راجب سیسکو بیشتر بدانید

تا مدتی قبل مدرک CCIE پیشرفته ترین و بالاترین گواهینامه عرضه شده وسیله سیسکو در زمینه شبکه های کامپیوتری بود. در هرم تحصیلی ارائه شده وسیله کمپانی سیسکو، در آیین هرم گواهینامه CCNA به عنوان گواهینامه ورود به گردونه تحصیلی و کسب علوم شبکه ای قرار گرفته و عنوان نصب و پشتیبانی آلات شبکه ای سیسکو را به خود اختصاص داده است. در همین سطح مدرک CCDA که ویژه مدل سازی مقدماتی شبکه های سیسکو می باشد نیز وجود دارد. در یک سطح بالاتر سه گواهینامه CCNP, CCDP و CCIP لایه میانی این هرم را تشکیل داده و عنوان مدیریت شبکه های توسعه یافته و سخت سیسکو را به خود اختصاص داده اند و سرانجام این که مدرک CCIE با قرار گرفتن در سطح متخصص، به عنوان طراح اصلی و مدیریت رده بالای شبکه های سیسکو شناخته می شود.
فیلم آموزش سیسکو

آموزش رایگان سیسکو

سطوح آموزشی سیکسو

در این قسمت سطحها و مراحل حرفه ای دوره های تدریس سیسکو را به صورت مشروح خدمت شما توضیح داده می شود.هر سطح حاوی دوره ها یا تاییدیه های مخصوص خود است و اشتیاق مندان به این گواهینامه ها با طی کردن هر سطح یک مرحله در این گواهینامه ها و اعتبارهای حرفه ای پیشرفت می یابد ، مثل دیپلم ، لیسانس یا کارشناسی ، فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد ، دکترا و ...

Entry

سطح Entry که نخستین سطح گواهینامه ها سیسکو است با مدرک CCENT شروع می شود که معمولا نیازی به طی کردن آن وجود ندارد و در ایران دوره ای با این عنوان برگزار نمی شود و به جای آن +Network به عنوان پیش نیاز مهندسی شبکه سیسکو و مایکروسافت مطالب جامع تر و کامل تری ارائه میدهد.

Associate

این سطح با CCNA برای installation و operations و troubleshooting و همچنین CCDA برای design شروع می شود.

دوره ها و کارنامه های این سطح:

 • CCNA Routing and Switching
 • CCDA
 • CCNA Data Center
 • CCNA Security
 • CCNA Service Provider
 • CCNA Service Provider Operations
 • CCNA Video
 • CCNA Voice
 • CCNA Wireless

Professional

سطح حرفه ای سطح توسعه یافته تاییدیه که تخصص بیشتر با مهارت های شبکه را نشان می دهد می باشد.

هر تاییدیه فن آوری های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای مختلف نقش های شغلی را پوشش می دهد.

گواهینامه ها و دوره ها:

 • CCDP
 • CCNP
 • CCNP Data Center
 • CCNP Security
 • CCNP Service Provider
 • CCNP Service Provider Operations
 • CCNP Voice
 • CCNP Wireless

Expert

(Cisco Certified Inter network Expert (CCIE در جهان به عنوان معتبرترین تاییدیه شبکه در صنعت شناخته شده است.

گواهینامه ها و دوره ها:

 • CCDE
 • CCIE Data Center
 • CCIE Routing & Switching
 • CCIE Security
 • CCIE Service Provider
 • CCIE Service Provider Operations
 • CCIE Storage Networking
 • CCIE Voice
 • CCIE Wireless

Architect

سطح Architect که اخیرا ارائه شده بالاترین سطح گواهینامه شبکه است،

تنها دوره و مدرکی که در این سطح قرار دارد مدرک CCAr می باشد.

منبع

..
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد