DNR در دوربین مداربسته یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است که به کاهش نویز الکترونیکی کمک می کند. اصطلاح DNR مخففه واژه Digital Noise Reduction به معنای کاهش نویز دیجیتال است.

DNR در دوربین مداربسته یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است که به کاهش نویز الکترونیکی کمک می کند. اصطلاح DNR مخففه واژه Digital Noise Reduction به معنای کاهش نویز دیجیتال است.
مکانیزم DNR چه کاربردی دارد؟

زمانی که نور محیط کاهش می یابد دوربین از طریق مکانیزم AGC اقدام به تقویت سیگنال تصویر و در نتیجه روشن تر کردن تصویر می کند. متاسفانه پس از تقویت سیگنال نویز تصویر نیز به همراه آن افزایش می یابد و در نتیجه میزان نویز الکترونیک

DNRچیست؟

 
 

DNR در دوربین مداربسته یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است که به کاهش نویز الکترونیکی کمک می کند. اصطلاح DNR مخففه واژه Digital Noise Reduction به معنای کاهش نویز دیجیتال است.

مکانیزم DNR چه کاربردی دارد؟

زمانی که نور محیط کاهش می یابد دوربین از طریق مکانیزم AGC اقدام به تقویت سیگنال تصویر و در نتیجه روشن تر کردن تصویر می کند. متاسفانه پس از تقویت سیگنال نویز تصویر نیز به همراه آن افزایش می یابد و در نتیجه میزان نویز الکترونیکی تصویر بالا می رود.

نویز الکترونیکی نویزی است ناشی از تقویت تصویر که معمولا خود را به صورت نقطه های رنگی در قسمت های مختلف تصویر نشان می دهد. توجه داشته باشید که مکانیزم DNR برای کاهش نویز الکترومغناطیسی هیچ کاربردی ندارد.

مکانیزم DNR چطور عمل می کند؟

این مکانیزم از طریق پردازش زنده تصویر نویز الکترونیکی در تصویر را شناسایی کرده و آن را با رنگ نقاط کناری همسان سازی می کند. در نتیجه هرچه تصویر شما یکپارچگی رنگی بیشتری داشته باشد تاثیر DNR بر روی آن بیشتر خواهد بود.

تفاوت 2D DNR و 3D DNR در چیست؟

2D DNR نسل قدیمی تر از این مکانیزم است که گاهی از به واسطه حرکت در تصویر دچار مشکل شده و در کنار قسمت های پر حرکت ایجاد تاری می کند. در نسل بعدی این مکانیزم یا 3D DNR تصاویر ابتدا به صورت جداگانه انالیز شده و سپس با فیلم مقایسه می شوند که باعث کاهش جدی مشکل در تصاویر پر حرکت می شود.

منبع:

 

..
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد