بهترین اپلیکیشن برنامه ریزی درسی

بهترین اپلیکیشن برنامه ریزی درسی
اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کنند تا با ردیابی تکالیف و مدیریت بهتر زمان مطالعه، زندگی تحصیلی خود را به‌شیوه‌ی بهتری سازماندهی کنید.

دنیای آموزش نیز همانند هر حوزه‌ی دیگری از زندگی، تحت‌تأثیر اینترنت و عرصه‌ی دیجیتال قرار گرفته است. پیش از این افراد از برنامه‌ریزی کاغذی برای مدیریت امور روزمره یا درس‌خواندن استفاده می‌کردند؛ اما حالا با بهره‌گیری از روش‌های نوین و اپلیکیشن های برنامه ریزی و مدیریت کارها می‌توان این فرآیند را آسان‌تر کرد.

در صورت که نیاز به مشاوره و خرید یا نصب در زمینه تلفن سانترال و یا دوربین مدار بسته و یا سوئیچ شبکه را دارید لطفا با شمارهای 02188354375 و یا 09121988790 تماس بفرمایید.

اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی درسی می‌توانند راه نجاتی برای دانشجوها یا دانش‌آموز‌های پرمشغله باشند. چه درحال تحصیل در دانشگاه باشید، چه درحال گذراندن دوره‌ای برای پیشرفت شغلی خود، این برنامه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا برنامه‌ریزی بهینه‌ای داشته باشید و به شیوه‌ای بهتر و منظم‌تر امتحان‌ها و کلاس‌های خود را پشت سر بگذارید.

البته هنوزهم بسیاری از افراد همان شیوه‌ی قدیمی را ترجیح می‌دهند یا سعی می‌کنند تمام برنامه‌ریزی‌های خود را در ذهنشان نگه دارند. بااین‌حال در این میان افرادی هم هستند که به نظم و مدیریت زمان بهتر و بیشتری نیاز دارند و برنامه‌ریزی درسی دقیق و منظم را لازمه‌ی دستیابی به اهدافشان می‌دانند. اگر شما هم از این دسته هستید و می‌خواهید با بهتر مدیریت‌کردن زمان برای همیشه با برنامه‌ریزی کاغذی خداحافظی کنید، در این مقاله از زومیت همراه ما باشید.

کلاس پلاس؛ اپلیکیشن برنامه ریزی درسی فارسی

فضای برنامه‌ی کلاس پلاس

اگر فکر می‌کنید اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی درسی فارسی کارایی بیشتری دارند و راحت‌تر می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، بد نیست برنامه‌ی کلاس پلاس را امتحان کنید. این برنامه تمام ویژگی‌های لازم برای برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر زمان را ارائه می‌دهد و بدون محدودیت می‌توانید فهرست درس‌های خود را به آن اضافه کنید تا در زمان مناسب رخدادهای مربوط به هر درس را به شما یادآوری کند.

کلاس‌پلاس با رابط کاربری ساده تمام ویژگی‌های لازم برای یک برنامه‌ریزی درست و کاربردی را ارائه می‌دهد و با سیستم گزارش‌گیری روزانه، هفتگی یا ماهانه کمک می‌کند از روند مطالعه‌ی خود آگاه شوید. این برنامه از سیستم معدل‌گیری بهره می‌برد و دانش‌آموزان یا دانش‌جویان می‌توانند با اضافه‌کردن لیست درس‌ها، نمرات و تعداد واحد هر درس معدل نهایی خود را مشاهده کنند.

 

My Study Life؛ اپلیکیشن برنامه ریزی درسی رایگان

برنامه‌ی My Study Life

با برنامه My Study Life، می‌توانید اطلاعات مربوط به تکالیف، امتحانات و کلاس‌های خود را در فضای ابری ذخیره و از دستگاه‌های مختلف آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین به‌ داده‌های خود به صورت آفلاین دسترسی خواهید داشت و با تنظیم وظایف و یادآوری‌ها این امکان را دارید که اطلاعات را در چندین پلتفرم همگام‌سازی کنید.

این برنامه زمان انجام تکالیف یا برگزاری کلاس‌هایتان را به شما یادآوری خواهد کرد و درصورت وجود تداخل در برنامه‌ریزی بین کلاس‌ها و امتحانات شما را از آن آگاه می‌کند. My Study Life با سازماندهی درس‌خواندن و مطالعه شما، تضمین می‌کند که هرگز تکلیف خود را فراموش نکنید یا کلاسی را از دست ندهید. این نرم‌افزار دارای دو نسخه‌ی مختلف وب و اپلیکیشن است و در هر سیستم‌عاملی اعم از ویندوز، مک، اندروید و iOS می‌توانید از آن بهره ببرید.

 

Todoist؛ اپلیکیشن برنامه‌ ریزی درسی کنکور

برنامه‌ی Todoist

اگرچه تمام اپلیکیشن‌هایی که معرفی کردیم، می‌توانند در مدیریت زمان و برنامه‌ریزی درسی مناسب برای کنکور به شما کمک کنند، اگر کنکوری هستید و می‌خواهید برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری داشته باشید، شاید Todoist انتخاب مناسب‌تری باشد. درحال‌حاضر شرکت‌هایی مانند آمازون و دیزنی از این برنامه استفاده می‌کنند و از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا مدیران همگی می‌توانند از امکانات آن برای پیشبرد اهداف خود بهره‌مند شوند.

Todoist دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای است؛ اما نسخه‌ی رایگان آن تمام ویژگی‌های لازم برای برنامه‌ریزی را در اختیارتان قرار می‌دهد. Todoist به شما کمک می‌کند قبل از اینکه کارها را فراموش کنید، جزئیات یا کارهای مهم را در بخش یادداشت‌برداری وارد کنید. ازسوی‌دیگر، می‌توان پروژه‌هایی را برای هر کلاس و فعالیت یا سرگرمی دیگری که درگیر آن هستید، تنظیم کرد.

سایر ویژگی‌های مفید برنامه را می‌توان در تاریخ‌های سررسید انجام وظایف فردی و یادآوری‌هایی که در تلفن یا ایمیل شما ظاهر می‌شوند، خلاصه کرد. Todoist همچنین به شما اجازه می‌دهد تا وظایف و کارهایی مانند آزمون‌های هفتگی را که به‌صورت روزانه انجام می‌دهید، برچسب‌گذاری کنید تا هرگز تکالیف مهم را از دست ندهید. درکنار اپلیکیشن برنامه‌ریزی، بهترین برنامه های یادداشت برداری نیز می‌توانند در مسیر کنکور همراه خوبی باشند.

Chipper؛ بهترین برنامه برای درس خواندن

اپلیکیشن Chipper

اگر همیشه کارهای خود را به تعویق می‌اندازید و به سازماندهی و برنامه‌ریزی بهتری نیاز دارید، Chipper می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. این برنامه که برای کمک به دانشجویان در مدیریت برنامه‌های روزانه و زندگی اجتماعی و تحصیلی طراحی شده است، این امکان را می‌دهد که آزمون‌ها، تاریخ سررسید تکالیف، آزمایشگاه‌ها و مقاله‌های مختلف را در تقویم خود وارد کنید تا از این طریق در زمان مناسب از تکالیف خود باخبر شوید.

Chipper به شما اجازه می‌دهد نه‌تنها برنامه‌ی کلاسی و تکالیف خود، بلکه همه برنامه‌های دیگر خود اعم از شغل، رویدادهای اجتماعی و زمان حضور در جمع خانواده را مدیریت کنید. این اپلیکیشن، برنامه‌ریزی‌های قدرتمندی را برای سازماندهی مطالعه و ردیابی تکالیف فراهم می‌کند و می‌توانید به‌راحتی از دستور کار مدرسه، کار و زندگی خود مطلع شوید. به چیپر اجازه دهید سازماندهی شما را بر عهده بگیرد تا بتوانید روی آنچه در دانشگاه یا مدرسه یاد می‌گیرید، تمرکز کنید.

 

Easy Study

فضای برنامه‌ی Easy Study

Easy Study یکی از بهترین نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی مطالعه برای دانش‌آموزان و دانشجویان در تمام سنین است. این یک برنامه به‌صورت رایگان ارائه می‌شود؛ اما اگر برخی از ویژگی‌های مهم را می‌خواهید، ممکن است مجبور شوید ۲/۹۹ دلار اشتراک بپردازید. برای شروع، فقط کلاس‌های خود را اضافه کرده و تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید سراغ آن‌ها بروید.

ازسوی‌دیگر، نیازی نیست نگران از دست‌دادن یک جلسه مطالعه باشید؛ زیرا Easy Study یادآوری‌های دوستانهای را به تلفن شما ارسال می‌کند و مانع فراموش‌کردن جلسات مهم می‌شود. به‌علاوه، حتی می‌توانید فعالیت‌های خاصی را برای هر موضوع اضافه کنید تا از زمان مطالعه خود نهایت استفاده را ببرید. وقتی شروع به مطالعه می‌کنید، برنامه زمان شما را پیگیری می‌کند؛‌ بنابراین می‌توانید میزان بهره‌وری خود را ببینید و درآخر تمام پیشرفت‌های خود را در بخش آمار پیگیری کنید.

 

iStudiez Pro

برنامه‌ی iStudiez Pro

iStudiez Pro یکی از نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی درسی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات کلاس خود از جمله نام استاد، اطلاعات تماس و ساعات اداری را وارد کنید. همچنین، می‌توانید رنگ‌ها و نمادهای مختلف را برای کلاس‌ها درنظر بگیرید تا از نظر بصری جذابیت بیشتری داشته باشد.

قابلیت «Week view» به شما امکان می‌دهد زمان خود را برنامه‌ریزی کنید و برای کلاس‌های آینده آماده شوید. «Day view» وظایف و موارد برنامه‌ریزی‌شده برای امروز را به شما نشان می‌دهد. برای هر کلاس، می توانید تکالیف، تاریخ سررسید و وظایف خاص مرتبط با آن‌ را اضافه کنید.

اگر به نسخه کامل iStudiez Pro بروید، یک به‌روزرسانی منظم در GPA خود دریافت خواهید کرد که با واردکردن نمره یا امتیاز هر درس، iStudiez با ردیاب GPA خود محاسبه را برای شما انجام می‌دهد. افزون‌براین، امتیازهای هر ترم را به‌طور جداگانه حفظ می‌کند تا دید وسیع‌تری از نمرات خود داشته باشید.

 

درس یار؛ مدیریت زمان مطالعه

اپلیکیشن درس‌یار

برای افرادی که اپلیکیشن‌های فارسی را ترجیح می‌دهند، علاوه‌بر کلاس پلاس، نرم‌افزار دیگری نیز وجود دارد که با ویژگی‌های متعددی که ارائه می‌دهد می‌توانند دست‌یار خوبی برای درس‌خواندن باشد. درس‌یار با قابلیت برنامه‌ریزی خودکار برگرفته‌از هوش مصنوعی، می‌تواند زمان‌های آزاد و فهرست درس‌های شما را دریافت کند و براساس آن‌ها به‌طور خودکار برنامه‌ریزی را انجام دهد.

درس‌یار به شما امکان می‌دهد برای ترم یا سال تحصیلی جدید، برنامه‌های زمانی جدیدی را تعریف کنید. افزون‌براین، دارای قابلیت گزارش‌دهی با استفاده از نمودارهای مختلف براساس درس، روزهای هفته و روزهای ماه است که باعث می‌شود به اطلاعات و آمارهای ارزشمندی دست پیدا کنید و درصورت‌ نیاز شیوه‌ی مطالعه یا برنامه‌ریزی خود را بهبود دهید.

 

..
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد